کد مطلب: 154082
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۲
وزیر امور خارجه ونزوئلا با محکوم کردن تحریم های جدید اعمال شده علیه ایران و ونزوئلا گفت که رفتاز تهدیدآمیز و متکبرانه واشنگتن تاثیری بر روابط دوستانه ایران و ونزوئلا نخواهد داشت.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از شبکه راشا تودی، خورخه آرازا وزیر امور خارجه ونزوئلا روز دوشنبه در صفحه توییترش از دسته جدیدی از تحریم های را که آمریکا علیه ایران و نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا اعمال کرده است، انتقاد کرده و نوشت: ونزوئلا خصومت جدید آمریکا نسبت به جامعه جهانی را که تحریم های یک جانبه ای علیه رئیس جمهور مادورو به عنوان بخشی از  کارزار ثابت خصومت علیه جمهوری اسلامی ایران و کشور ما است محکوم می کند.

علاوه بر این، کاراکاس گفته است: عملکرد واشنگتن نشان داد که هیچ احترامی برای سازمان ملل قائل نیست و تحریم های جدید بدون هیچ پایه و اساسی در قوانین بین المللی اعمال شده اند. هیچ رفتار تهدیدآمیز و متکبرانه ای از سوی دولت آمریکا ونزوئلا را از روابط دوستانه با ایران منع نمی کند. 
بر اساس این گزارش، شب گذشته مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا از اعمال تحریم‌هایی جدید علیه ایران از جمله علیه وزارت دفاع و سازمان انرژی اتمی کشورمان خبر داد.
بجز ایران تحریم‌هایی هم برای نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام شد.

منبع : خبرگزاری ايسنا