کد مطلب: 154126
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۴
سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در روز سه‌شنبه هفته آینده خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اعلام وصول نامه معرفی علیرضا رزم‌حسینی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به این‌که طبق آیین‌نامه مجلس شورای اسلامی باید جلسه رای اعتماد یک هفته بعد از ارائه‌ی نامه معرفی‌نامه وزیر پیشنهادی به مجلس، برگزار شود، جلسه رای اعتماد سه‌شنبه هفته آینده (هشتم مهرماه) برگزار خواهد شد.

وی توضیح داد: نامه معرفی وزیر روز گذشته به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است ما بنایمان بر آن است که جلسه رای اعتماد را سه‌شنبه هفته آینده برگزار کنیم. با دولت مکاتبه خواهیم کرد که این اتفاق بیفتد یا این‌که در نهایت چهارشنبه جلسه تشکیل شود.

فرهنگی درباره‌ی حضور رییس جمهور در این جلسه اظهار کرد: این را باید از خودشان سوال کنیم که آیا ستاد کرونا اجازه می‌دهد یا خیر.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی درباره‌ این‌که آیا امکان ارتباط تصویری با رییس جمهوری در جلسه رای اعتماد در صورت حضور نیافتن او وجود دارد؟، گفت: این موضوع در آیین‌نامه پیش‌بینی نشده است.

منبع : خبرگزاری ايسنا