کد مطلب: 154171
 
تاریخ انتشار : جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۳
فرمانده سپاه تهران با بیان اینکه امروز نیز مانند گذشته برخی امید دارند امور کشور را غربی‌ها درست کنند، گفت: شرایط ما نسبت به ابتدای انقلاب بسیار بهتر است، پس می‌توانیم ایستادگی کنیم.
 

به گزارش ایران خبر، سردار محمدرضا یزدی با اشاره به همراهی و همگامی نیروی انتظامی و سپاه و اینکه سپاه و نیروی انتظامی در کنار هم امنیت پایداری را رقم زده‌اند و محصول همکاری سپاه و نیروی انتظامی ارتقا امنیت است، گفت: امروز در آستانه چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی مشاهده می‌کنیم که چگونه انقلاب اسلامی از عاشورا نشأت گرفته است.

او افزود: در گام دوم انقلاب وقتی به دفاع مقدس نگاه می‌کنیم مشاهده می‌کنیم آنچه که می‌تواند موتور محرکه جامعه ما شود این است که در صحنه علم و فناوری وقتی جوانان ما دشمنان را انگشت به دهان می‌گذارند مشاهده می‌کنیم که به تاسی از مرحوم شهید حسن تهرانی مقدم که دوران دفاع مقدس را درک کرده بود و توانست ما را از تحریم‌ها به جایی برساند که امروز سلاح صادر می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس ما تحریم بودیم و سیم خاردار نیز به ما نمی‌دادند و در آن زمان حتی نمی‌توانستیم کلاشینکف بسازیم اما امروز موشک‌های ماهواره بر را ساخته‌ایم، بیان داشت: ما در دوران دفاع مقدس مشاهده می‌کردیم که مردم چگونه به یکدیگر کمک می‌کردند و با وجود اینکه توان اقتصادی ضعیفی داشتند اما به جبهه‌های دفاع مقدس کمک می‌کردند.

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) ادامه داد: من به غیزانیه رفتم و دیدم جوانان بسیجی بودند که ۶۰ روز در هوای بسیار گرم خوزستان کار کردند تا به غیزانیه آب رسانی کنند. این جوانان از سراسر کشور آمده بودند تا مشکل آب غیزانیه را حل کنند. در دوران دفاع مقدس نیز زمانی که کردستان و کرمانشاه و ایلام و خوزستان مورد حمله قرار گرفته بود جوانان از سراسر کشور به این استان‌ها آمدند تا از مردم دفاع کنند.

او افزود: در دوران دفاع مقدس پزشکان می‌آمدند و ایستادگی می‌کردند و جان خود را فدا می‌کردند امروزه نیز پزشکان و پرستاران ما نیز هفته‌ها در بیمارستان می‌مانند و خدمت ارزشمندی به مردم ارائه کردند و در مقابله با کرونا ایستادگی می‌کنند اینها همه نشأت گرفته شده از دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه تهران با اشاره به اینکه مسئولین ما باید بدانند هر کجا در عرصه داخلی و بین‌المللی موفق بوده‌اند راه شهدا و خط دفاع مقدس را طی کرده‌اند و هر کجا شکست خوردیم از این مسیر فاصله گرفته‌ایم، گفت: امروز جهان در مقابل عظمت مردم ما به زانو درآمده است و اردوگاه دشمن از هم پاشیده است اروپا که یک زمان چشم بسته از آمریکا اطاعت می‌کرد امروز در مقابل آمریکا ایستاده است.

سردار یزدی با اشاره به اینکه اگر شهید حججی از شهر خود حرکت می‌کند و کیلومترها آن طرف تر از کشور و دین خود دفاع می‌کند نشأت گرفته از دفاع مقدس است، افزود: شرایط ما نسبت به ابتدای انقلاب بسیار بهتر است پس می‌توانیم ایستادگی کنیم مثل همان زمان که افرادی بودند که چشم به غرب دوخته بودند امروز نیز برخی امید دارند امور کشور را غربی‌ها درست کنند. نباید نگاه به بیرون ما را متزلزل کند.

منبع : خبرگزاری مهر