کد مطلب: 154193
 
تاریخ انتشار : شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۷
در حالی که ایران همواره به دنبال گفت‌وگو با کشورهای منطقه برای ایجاد ثبات و امنیت بوده، نخست‌وزیر کویت از جمهوری اسلامی ایران خواست که برای آغاز گفت‌وگوهای منطقه‌ای تدابیر جدی اتخاذ کند.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از خبرگزاری رسمی کویت(کونا)، شیخ صباح خالد الحمد الصباح، نخست وزیر کویت که به عنوان نماینده امیر این کشور در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می کرد، در بخشی از سخنان خود به مسائل منطقه از جمله ایران پرداخت.

وی تاکید کرد: بر اساس اصل حسن همجواری که در منشور سازمان ملل نیز وجود دارد بار دیگر از جمهوری اسلامی ایران می خواهیم که تدابیر جدی به منظور ایجاد اعتماد و آغاز گفت‌وگو اتخاذ کند.

شیخ صباح خاطرنشان کرد که این گفت وگوها باید بر اساس احترام به حاکمیت کشورها، عدم دخالت در امور داخلی کشورها و کاهش تنش در منطقه خلیج(فارس) باشد زیرا این امر می تواند در تقویت روابط وهمکاری ها و احترام متقابل سهیم باشد و خواسته های تمام کشورها و ملت های منطقه از جمله امنیت و ثبات و آسایش را به بار می آورد.

نخست وزیر کویت همچنین تاکید کرد : از تهران می خواهیم که برای خاموش کردن آتش تنش در منطقه با جامعه بین المللی همکاری کند.

به گزارش ایران خبر، این اظهارات در حالی مطرح شده که جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال حل بحران های منطقه و گفت‌وگو با کشورهای عربی به منظور ایجاد ثبات و امنیت در منطقه بوده است.

منبع : خبرگزاری ايسنا