کد مطلب: 154260
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۲
وزیر آموزش و پرورش گفت:خطری که درمدرسه دانش آموزان را تهدید می کند بیشتر از باقی جاهایی که آنها حضور دارند نیست. تا کنون گزارشی دریافت نکردیم از اینکه بازگشایی مدارس مخاطره‌ای را داشته باشد.
 

به گزارش ایران خبر، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه برنامه «یاد یاران» که صبح امروز در مکان لانه جاسوسی برگزار شد در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت بازگشایی مدارس با توجه به شیوع زیاد کرونا در کشور گفت: ما موظف هستیم انواع آموزش را پیش بینی کنیم و در اختیار بگذاریم و این کار را کرده ایم اما مرجع صلاحیت دار برای اینکه آیا حضور افراد در مدرسه ضرر دارد و تعطیلی اعلام کنند یا نه به عهده ستاد ملی کروناست که در مصوبه این هفته هم بنا شد اختیاراتی از ستاد ملی کرونا به وزارت بهداشت و وزارت کشور تفویض شد.

وی ادامه داد: ما اعلام کردیم که حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری است و کسانی که حضور پیدا می کنند با رعایت پروتکل حضور دارند و خطری که در مدرسه دانش آموزان را تهدید می کند بیشتر از باقی جاهایی که آنها حضور دارند نیست و ما نهایت مراقبت را داریم. تا کنون هم گزارش متفاوتی دریافت نکردیم از اینکه بازگشایی مدارس به این شکل که ما بازگشایی کردیم و معطف است، مخاطره‌ای را داشته باشد. ستاد کرونا اگر جایی تشخیص بدهد که به همین صورت هم حضور دانش آموزان در مدارس به ۲۰ درصد می رسد مضر است اعلام می کند. اما در هر حال مدارس ما باز هستند چون حلقه اتصال ما با معلمان و دانش آموزان مدارس هستند و جریان دانش آموزان را مدیریت و پیگیری می کنند.

وی درباره آخرین وضعیت رایگان شدن اینترنت شاد گفت: اینترنت شاد رایگان است و اگر کسی با مشکلی مواجه شده بگوید. با آقای جهرمی صحبت کردم و از چند روز قبل این کار انجام شده و همه خدماتی که در بستر شاد ارائه می شود، رایگان است.

حاجی میرزایی همچنین درباره سرعت پایین شبکه شاد نیز بیان کرد: سرعت پایین نیست و برخی مشکلاتی که در شاد هست به جهت این است که ۱۹۷ هزار معلم ما ثابت نیستند و حق التدریس و… هستند و شکل گیری کلاس های آنها طول می کشد. برخی به تقویت زیر سخت های فنی که یکی از اپراتورها موظف است انجام دهد باز می گردد و هر روز به مشکلات رسیدگی می شود. به هر حال ما نرم افزار بومی داریم که ۵۵۰ هزار کلاس را می خواهد مدیریت کند و ممکن است در برخی ساعت ها با مشکل مواجه شود. حتماً ظرف یکی دو هفته آینده مشکلات باقی مانده حل می شود.

وزیر آموزش و پرورش با منتفی خواندن بحث سیم کارت شاد نیز گفت: قرار نبود آموزش و پرورش سیم کارت دانش آموزی بدهد بلکه برخی اپراتورها مدعی بودند سیم کارت شاد را تولید می کنند اما وزارت ارتباطات با محدودیت شماره رو به رو است و اعلام شد که نمی توانند این کار را بکنند. در حال حاضر به دنبال تامین اینترنت ایمن هستیم.


 

منبع : خبرگزاری مهر