کد مطلب: 154367
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۲
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از کاهش ۹.۸ درصدی کشته‌های تصادفات جاده‌های این استان در پنج ماهه نخست امسال خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، حیدر نوروزی در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های راهداری استان تهران که صبح امروز ۱۰ مهرماه در آسایشگاه سالمندان کهریزک و به مناسبت گرامیداشت روز سالمند برگزار شد، با اشاره به بهره‌برداری پروژه‌های راهداری استان تهران با اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومانی در روز جاری گفت: سه کمربندی همت، کمربندی دوم و آزادراه کنارگذر جنوبی تهران، نقش مهمی در هدایت ترافیک شهر تهران و بزرگراه آزادگان دارند و امیدواریم با بهره‌برداری از آزادراه جنوبی تهران، بزرگراه آزادگان خلوت‌تر شود.

وی به بهسازی آسفالت و جداسازی کمربندی دوم تهران اشاره و اظهار کرد: گالری امامزاده هاشم (ع) در محور هراز نیز امروز به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین تقاطع غیرهمسطح شهر قدس و تقاطع سیمان در محور امام رضا (ع) که سال‌ها به دلیل کمبود اعتبارات یا وجود لوله‌های بزرگ انتقال نفت معطل مانده بود، امروز به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه روکش آسفالت محورهای این استان را با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان به اتمام رسانده‌ایم، گفت: در پنج ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹.۸ درصد کاهش کشته‌های تصادفات جاده‌ای در محورهای استان تهران را داشته‌ایم.

به گفته نوروزی، بیشتر کشته‌های تصادفات در تهران به راکبان موتورسیکلت و عابران پیاده اختصاص داشته است.

منبع : خبرگزاری مهر