کد مطلب: 154412
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۷
ایسنا/مرکزی
 
به گزارش ایران خبر، دکتر علی علیمحمدی دوازدهم مهرماه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی با اشاره به اینکه در هفته گذشته ۷۸۵ نفر در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک به بیماری کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۱۲۹ نفر در بیمارستان بستری شدند و باقی درمان سرپایی دریافت کردند، تعداد موارد مثبت در دانشکده علوم پزشکی خمین را ۲۷ مورد و دانشگاه علوم پزشکی ساوه را ۶۰۱ نفر عنوان کرد.

وی با بیان اینکه این آمار مربوط به پایان روز پنجشنبه هفته گذشته است و هنوز آمار و موارد ابتلا در روز جمعه به آن اضافه نشده است، گفت: ۶۲۲ نفر از کل ۷۸۵ مبتلای ثبت شده در دانشگاه علوم پزشکی اراک مربوط به شهر اراک، ۴۴ نفر مربوط به شازند، ۲۹ نفر فراهان، ۲۳ مورد در محلات، ۲۲ مورد دلیجان، ۱۷ مورد کمیجان، ۱۵ مورد خنداب، ۹ مورد تفرش و چهار مورد در آشتیان بوده است.

علیمحمدی با بیان اینکه از این آمار ۱۵ درصد بستری شده اند، گفت: ۵۱ درصد موارد مثبت از میان مردان و ۴۹ درصد در بین زنان بوده است.

وی در خصوص تفکیک سنی موارد ابتلا بیان کرد: یک مورد زیر یک سال، پنج مورد یک تا ۹ سال، دو مورد ۱۰ تا ۱۹ سال، ۶۹ مورد ۲۰ تا ۲۹ سال، ۲۱۲ نفر ۳۰ تا ۳۹ سال، ۱۷۴ مورد در سن ۴۰ تا ۴۹ سال، ۹۲ مورد ۵۰ تا ۵۹ سال، ۱۱۳ مورد در سنین ۶۰ تا ۶۹ سال، ۷۵ مورد در سنین ۷۰ تا ۷۹ سال، ۳۰ مورد در سنین ۸۰ تا ۸۹ سال و هفت مورد ۹۰ سال به بالا بوده است.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار کرد: در موضوع تفکیک شغلی مبتلایان، ۱۸۹ مورد خانه دار، ۹۳ مورد کارمند، ۱۵۰ نفر بازنشسته، ۳۱ مورد شغل آزاد، ۱۸ مورد پرستار، هفت مورد کارگر، پنج مورد محصل و دانشجو، پنج مورد پزشک، ۶ مورد نظامی و سرباز، هفت مورد راننده، یک مورد کشاورز، پنج مورد سایر کارمندان بهداشت و درمان، یک مورد پرسنل آزمایشگاه، یک مورد ماما، یک مورد کودک زیر یک سال و سه مورد هم بیکار و ۱۶۲ مورد هم سایر مشاغل بوده اند.

وی با اشاره به اینکه در هفته گذشته ۳۳ نفر فوتی در دانشگاه علوم پزشکی اراک به ثبت رسیده است، افزود: ۱۷ فوتی مربوط به اراک، پنج مورد شازند، پنج مورد شازند و شهرستان محلات، کمیجان، آشتیان، تفرش هر کدام یک مورد و دو مورد خنداب بوده است، همچنین به لحاظ شغلی، پنج مورد از متوفیان دارای شغل آزاد، ۱۰ نفر بازنشسته، ۱۳ نفر خانه دار، یک نفر کارگر، سه نفر کشاورز، دو مورد کارمند، یک مورد کودک زیر یک سال دارای اختلال ژنتیکی مادرزادی بوده است.

علیمحمدی در خصوص آمار ابتلا و فوتی دانشگاه علوم پزشکی ساوه اظهار کرد: در ساوه طی یک هفته اخیر هفت نفر جان خود را از دست دادند که شامل پنج مرد و دو زن و به لحاظ شغل، چهار نفر بازنشسته و یک نفر شغل آزاد و دو نفر خانه دار بوده اند.

وی بیان کرد: در دانشکده علوم پزشکی خمین ۲۷ نفر مبتلا و دو فوتی گزارش شده است که موارد فوتی هر دو خانم خانه دار بوده اند که رنج سنی آنها بین ۷۰ تا ۸۹ سال بوده است.

علیمحمدی در خصوص بازرسی های انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در تابستان ۵۵ هزار و ۴۱۲ مورد بازرسی انجام شده است که از این تعداد ۱۸ هزار و ۹۸۳ مورد منجر به صدور اخطار شد و ۳۲۵ مورد نیز پلمب شدند.

منبع : خبرگزاری ايسنا