هشدار نظام پزشکی به روحانی:

فاجعه مرگبار با موج جدید سفرها در راه است

کد مطلب: 154561
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۹
رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور در نامه‌‌ای خطاب به حسن روحانی خواستار توجه و اهتمام ویژه این ستاد به تأکیدات سازمان نظام پزشکی در مبارزه موثر با بیماری کووید ۱۹ شد و تاکید کرد: موج جدید سفرها فاجعه ایجاد می‌کند!
 
به گزارش ایران خبر، رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور در نامه‌‌ای خطاب به حسن روحانی خواستار توجه و اهتمام ویژه این ستاد به تأکیدات سازمان نظام پزشکی در مبارزه موثر با بیماری کووید ۱۹ شد و تاکید کرد: موج جدید سفرها فاجعه ایجاد می‌کند!
رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور در نامه‌‌ای خطاب به دکتر حسن روحانی رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا خواستار توجه و اهتمام ویژه این ستاد به تأکیدات سازمان نظام پزشکی در مبارزه موثر با بیماری کووید 19 شد؛ متن نامه آقازاده مسرور به شرح زیر است:
ریاست محترم ستاد ملی مقابله با کرونا؛ جناب آقای حجت الاسلام حسن روحانی
سلام علیکم؛
احتراماً همانطور که طی مقالات، بیانیه‌‌ها و مصاحبه‌‌های مکرر مسئولین سازمان نظام پزشکی کشور طی 6 ماه اخیر به روشنی بیان شده و به دفعات در مصاحبه‌‌ها نیز بر اجرای این پیشنهادها تاکید لازم صورت گرفته است؛ در این مقطع حساس لازم می‌‌دانیم تا موارد ذیل را به استحضار رسانده و اجرای کامل آنها را به منظور مبارزه موثر با همه گیری بیماری کووید 19 و دفاع از سلامتی مردم ایران خواستار شویم.
1- در راستای اجرای اکید و هدفمند روش فاصله گذاری اجتماعی ضرورت دارد به هشدارهای سازمان نظام پزشکی در رابطه با بازگشایی مدارس در کلیه سطوح و برگزاری حضوری کلاس‌‌ها که با رویکردی غیرکارشناسانه به دفعات از سوی وزیر محترم آموزش و پرورش و همکاران ایشان مورد تاکید قرار می‌‌گیرد؛ توجه شود. در شرایط کنونی استفاده از سیمای جمهوری اسلامی ایران (تلویزیون) و دایر کردن برنامه‌‌های آموزشی در چند کانال که در سراسر کشور با کمترین هزینه قابل استفاده باشد؛ مورد تأکید است. بدیهی است سایر روش‌‌های غیر حضوری آموزشی در صورت وجود زیرساخت لازم در بین دانش آموزان و مدارس‌‌؛ همچنان به عنوان پایه آموزش در شرایط کنونی مورد تاکید است. این تاکید شامل وزارت علوم؛ دانشگاه‌‌ها و موسسات آموزش عالی نیز می‌‌شود. بسیار آشکار است که حضور میلیون‌‌ها نفر دانشجو در کلاس‌‌ها ؛ غذا خوری‌‌ها و سایر محیط‌‌های دانشجویی بهترین بستر رشد و گسترش اپیدمی کووید 19 و آنفلوانزا است.
2- در شرایط اپیدمی بیماری کووید 19؛ ضرورت توجه به عزاداری مردم عزیز کشورمان در ایام اربعین حسینی بر کسی پوشیده نیست؛ همانطور که در سخنرانی‌‌ها و دستورات مقامات عالی دولت نیز بررعایت پروتکل های بهداشتی در این ایام تاکید فراوان شده است، آنچه که در شرایط فعلی شاهد آن هستیم از جمله بسته شدن مرزهای عراق و عدم برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی ؛ نشان دهنده توجه مسئولین به سلامتی شیعیان ائمه اطهار (علیهم السلام) است. در چنین اوضاعی باید از برگزاری تجمعات غیرقانونی و تحرکات افرادی که به نظر می رسد حتی دستورات مراجع تقلید و مقام معظم رهبری را نیز بر نمی‌‌تابند و از اساس با مستمسک قرار دادن احساسات پاک مذهبی مردم به دنبال کسب و کار سودجویانه خود هستند؛ اکیدا جلوگیری کرد.
3- اعلام تعطیلی در مراکزی از شهر تهران که با هشدار ستاد مقابله با کرونا تهران بزرگ در دست انجام است؛ اقدام پسندیده‌‌ای بوده اما بیم آن می‌‌رود که بدنبال تعطیلی برخی از مراکز و نیز تعطیلی اربعین حسینی؛ موج مسافرت‌‌های غیر ضروری به سمت شمال کشور و مناطق زیارتی بار دیگر به راه افتد. مسافرت میلیون‌‌ها نفر بدون مراعات هیچ گونه ضابطه بهداشتی به مناطق یاد شده مساوی خواهد بود با فاجعه انسانی (افزایش تعداد مبتلایان و مرگ و میر بیماران) در این مناطق و کل کشور؛ لذا به آن ستاد محترم هشدار داده می‌‌شود تا با خروج از برخورد انفعالی از مسافرت‌‌های غیر ضروری در این موقعیت اکیدا جلوگیری کند. اقتصاد ملی؛ توانایی‌‌های فنی و علمی و نیز قدرت دفاعی این مملکت با جلوگیری از مسافرت‌‌های غیرضروری کوچکترین آسیبی نخواهد دید.
4- اکیداً خواستاریم ستاد، رأسا براجرای ضوابط بهداشتی در زندان‌‌ها و پادگان‌‌ها و هر جایی که تجمعی از هموطنان وجود دارد نظارت کند و به گزارش‌‌های بوروکراسی اداری موجود در این موارد اکتفا نکند.
منبع : خبرگزاری تسنیم