کد مطلب: 154582
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۲
سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار شدید باران و رعد و برق گاهی توام با تندبادهای لحظه ای و بارش برف در ارتفاعات رشته‌کوه البرز مرکزی هشدار داد.
 

به گزارش ایران خبر، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ آورده است: وقوع رگبار شدید باران و رعد و برق گاهی توام با تندبادهای لحظه ای، بارش برف در ارتفاعات رشته‌کوه البرز مرکزی امروز(۱۶ مهرماه) برای استان های تهران، گیلان، البرز، مازندران، قزوین، شمال همدان، شمال مرکزی، شمال سمنان، گلستان، نیمه غربی خراسان شمالی و برخی مناطق اردبیل و فردا (۱۷ مهرماه) برای استان های گیلان، مازندران، البرز، قزوین، گلستان، نیمه غربی خراسان شمالی و ارتفاعات استان های تهران و سمنان پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی بالا آمدن آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، آبگرفتگی و برخورد صاعقه و اختلال تردد در جاده های کوهستانی دور از انتظار نیست بنابراین خودداری از اتراق، تردد و چرای دام در بستر و حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها، بازگشایی آبروها، اجتناب از صعود به ارتفاعات البرز و اتخاذ تمهیدات لازم در مراقبت از محصولات کشاورزی و باغداری، گلخانه‌ای و دامی توصیه می شود.

به گزارش ایران خبر،  در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا