کد مطلب: 154640
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۱
مناظره‌‌های انتخاباتی به مشکلی برای رئیس‌جمهور آمریکا که بر اساس نظرسنجی‌های اقبالی برای پیروزی ندارد، تبدیل شده است.
 
به گزارش ایران خبر، مناظره‌‌های انتخاباتی به مشکلی برای رئیس‌جمهور آمریکا که بر اساس نظرسنجی‌های اقبالی برای پیروزی ندارد، تبدیل شده است.

 نشریه هیل در مطلبی نوشت: فرصت‌های رئیس جمهور ترامپ برای معکوس کردن روند کارزار انتخابی که به نظر می‌رسد وی در حال شکست خوردن در آن باشد، در حال اتمام است.
بر اساس این گزارش، آخرین مشکل رئیس جمهور علامت سؤالی است که اکنون در مورد مناظرات باقی مانده با جو بایدن، رقیب دموکرات، وجود دارد. پس از یک روز کش و قوس بین ترامپ و بایدن، تا عصر پنجشنبه این تصویر همچنان نامشخص مانده است.
پس از اعلام کمیسیون مناظرات ریاست جمهوری که صبح پنجشنبه اعلام کرد مناظره بعدی ریاست جمهوری مجازی است و نه حضوری، ترامپ از شرکت در مناظره دوم- برنامه‌ریزی شده برای میامی در تاریخ ۱۵ اکتبر (پنج‌شنبه ۲۴ مهر) - خودداری کرد.
در این گزارش آماده است که ستاد تبلیغاتی بایدن نیز پیشنهاد کرد که مناظره دوم میامی در عوض در ۲۲ اکتبر (پنج‌شنبه یک آبان) یعنی زمان سومین و آخرین مناظره برنامه‌ریزی شده در نشویل برگزار شود.
پس از آن تیم ترامپ نیز به نظر می‌رسید با این پیشنهاد موافقت کرده باشد، اما به شرطی که مناظره آخر در ۲۹ اکتبر (پنج‌شنبه ۸ آبان)، فقط پنج روز قبل از روز انتخابات، برگزار شود. تیم بایدن آن را نپذیرفته است. این بن‌بست هنوز ادامه دارد. دشواری برای ترامپ، همانطور که نویسنده «هنر معامله» مطمئناً می‌داند، این است که او هیچ اهرم واقعی ندارد.
هیل در ادامه نوشت بایدن در نظرسنجی‌ها به طور گسترده پیشتاز است. او عصر پنجشنبه طبق شاخص نظرسنجی ملی ریل کلیر پالیتیکس، تقریبا ۱۰ درصد بالاتر از ترامپ بود. به همین دلیل، دموکرات‌ها چندان انگیزه خاصی برای انجام مناطرات اضافی ندارند. این ترامپ است که به تغییر بازی که درگیری‌های تلویزیونی می‌تواند برای او فراهم کند، نیاز دارد.
البته ترامپ نتایج نظرسنجی‌ها و پیش‌بینی‌ها برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری را در وهله اول قبول نداشت. اما وضع او اکنون بدتر از آن زمان است و این مسئله تا حدی به دلیل میزان کسری بودجه است که با آن روبروست و همچنین به دلیل این که بایدن حاشیه‌های معنی داری برای مدت زمان مبارزات انتخاباتی برای او درست کرده است.
«داگ هی»، مدیر سابق ارتباطات کمیته ملی جمهوری‌خواه» در پاسخ به این سؤال که عمق چاله‌ای که ترامپ در آن است، چقدر است، گفت: این حفره بسیار عمیق به نظر می‌رسد. همه ما می‌دانیم که چهار سال پیش، زمانی که نوار برنامه «اکسس هالیود» (درباره آزار جنسی رساندن به زنان) منتشر شد، فاصله ترامپ با هیلاری کلینتون زیاد بود، اما این بار در ایالات کلیدی و در ایالت‌های بیشتر، این گودال (فاصله با بایدن) عمیق‌تر به نظر می‌رسد.
او خاطرنشان کرد ترامپ با مشکلات دیگری نیز روبرو است. با شیوع ویروس کرونا کارزار تبلیغاتی منظم محدود شده و این امکان را از ترامپ برای انجام همان تجمعات بزرگ مانند سال ۲۰۱۶، حتی اگر سالم باشد، محروم می‌کند. در همین حال، بایدن از میزان بالای عدم محبوبیتی که هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات سال ۲۰۱۶ را تحت تأثیر قرار داده بود، رنج نمی‌برد.

رئیس جمهور و دستیاران وی تلاش‌های خود را برای نشان دادن خود به عنوان قربانیان تعصب و حیله بازی‌های سیاسی افزایش داده اند. ترامپ در مصاحبه صبح پنجشنبه با ماریا بارتیرومو در شبکه فاکس بیزینس گفت کمیسیون نظارت بر مناظره‌ها «تلاش می‌کند از بایدن محافظت کند». رئیس جمهور این اظهارات را بلافاصله پس از اعلام کمیسیون در خصوص ایده مناظره مجازی مطرح کرد. ترامپ گفت که با شرکت در مناظره مجازی «وقتم را تلف نخواهم کرد».
به نظر می‌رسد ترامپ طرفدار مناظره‌های حضوری است، زیرا این روش، کار را برای اتخاذ رویکردی تهاجمی که به آن معروف است، آسان‌تر می‌کند. مناظره‌های مجازی ایجاد وقفه‌ها را دشوارتر می‌کند و همچنین یک ناظر را قادر می‌سازد تا به طور کامل ترامپ را بی‌صدا کند (صدای او را قطع کند).
بیانیه «بیل استپین»، مدیر ستاد انتخاباتی ترامپ- که مانند رئیس جمهور اخیراً به کووید-۱۹ مبتلا شده است- بر همین قضیه تاکید دارد. او گفت: مردم آمریکا فقط به این دلیل که کمسیون مناظرات ریاست جمهوری می‌خواهد از جو بایدن محافظت کند، نباید از فرصت دیدن مناظره دو نامزد ریاست جمهوری برای دو بار دیگر که رو در رو مناظره کنند، محروم شوند. نشانه‌های کمی وجود دارد که این پیام‌ها بتوانند کاری برای تقویت سطح حمایت از رئیس جمهور و رساندن وی به سطح برنده شدن در انتخابات انجام دهند.
در ده مورد نظرسنجی ملی اخیر که سایت ریل کلیر پالیتیکس منتشر کرده است، محبوبیت ترامپ تنها در یک نظرسنجی از ۴۵ درصدی فراتر رفته است. عملکرد رئیس جمهور در اولین مناظره با بایدن در تاریخ ۲۹ سپتامبر در کلیولند، به دلیل کمبود محتوا و بی‌ادبی، مورد انتقاد گسترده قرار گرفت.
 به نظر می‌رسد مایک پنس معاون اول رئیس جمهور در تنها جدال عصر چهارشنبه خود با سناتور کاملا هریس معاون بایدن در سالت لیک سیتی بهتر عمل کرد، اما لحظه‌ای مهم در آن مناظره وجود نداشت که مسیر رقابت را تغییر دهد.
در انتهای این مطلب آمده است: رئیس جمهور با اقدامات جدیدی مانند «تجمع مجازی» در مصاحبه با «راش لیمبا»، مجری رادیو محافظه‌کار، که برای روز جمعه تعیین شده است، در حال تلاش برای بهبود راه پیشرفت خود است. شمارش معکوس برای ترامپ آغاز شده است و وضع ترامپ، هر روز تاریک‌تر از روز قبل به نظر می‌رسد.
منبع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان