کد مطلب: 154653
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۱
نماینده مردم ماکو در مجلس ضمن اشاره به تاثیرگذاری رفتار مسئولین در تشویق مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی، از مردم خواست که شرایط کنونی شیوع این ویروس را جدی بگیرند.
 
به گزارش ایران خبر، محمد علیپور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شرایط بحرانی کشور در شیوع کرونا درخصوص اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مسئولان چقدر در ترغیب مردم به حفظ این پروتکل ها موثر هست؟ گفت: همگی شاهد توصیه های مقام معظم رهبری در خصوص لزوم توجه به نکات و رعایت پروتکل ها بودیم و توصیه های ایشان را در خصوص اجتماعات و مراسم های مذهبی شنیدیم، وقتی خود ایشان به رعایت پروتکل ها توجه دقیق دارند ما هم باید به رفتار ایشان به عنوان یک الگو نگاه کنیم و از این مهم تمکین کنیم.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تعدادی از مسئولین بالاجبار به دلیل پیگیری امورات، نظارت و بازدیدها باید سفر کنند که البته این سفرها در این شرایط محدود نیز شده است، بیان کرد: اولین اشخاصی که باید پروتکل ها را رعایت کنند خود مسئولین هستند، چرا که توجه مسئولین به این مهم تاثیر مثبتی در میان مردم خواهد گذاشت، البته در کنار این موضوع هشدارها و اطلاع رسانی ها باید از سوی خود مردم هم جدی گرفته شود.

نماینده مردم ماکو در مجلس بیان کرد: اما به هر شکل باید توجه کنیم که بر اساس آموزه های دینی، ما باید با عمل خودمان مردم را به مباحثی مهم همچون رعایت پروتکل های بهداشتی دعوت کنیم، اگر مسئولی به پروتکل ها اهمیت ندهد طبیعتا این بی توجهی در عموم مردم هم تاثیر منفی دارد.

علیپور عنوان کرد: عده ای اگرچه محدود از مردم متاسفانه خطر این ویروس را جدی نگرفته اند و تا نزدیکانشان به این ویروس مبتلا نشوند خطر را جدی نمی گیرند، این ویروس شوخی بردار نیست پس در کنار تاثیرگذاری رفتار خود مسئولین در تشویق مردم به رعایت پروتکل ها خود مردم هم باید این شرایط را جدی بگیرند.

منبع : خبرگزاری ايسنا