کد مطلب: 155133
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۶
اهواز- مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به آلودگی هوا در این استان، گفت: با توجه به بروز علائم تنفسی و تشدید بیماری‌های قلبی و ریوی، مردم در صورت امکان از منزل خارج نشوند.
 
به گزارش ایران خبر، محمد جواد اشرفی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس آخرین پایش سطح کیفی، شاخص کیفی هوا (ای کیو آی - AQI) در اهواز به ۱۷۹، شادگان ۱۵۹، شوش ۱۵۸ و در شوشتر به ۱۵۲ ای کیو آی رسید که این امر نشان‌دهنده ناسالم بودن کیفیت هوا برای همه گروه‌های سنی است.

وی افزود: همچنین این شاخص در شهرهای اندیمشک به ۱۴۸، دزفول ۱۴۰، هندیجان ۱۳۴، رامشیر و رامهرمز به ۱۱۰ و در شهر حمیدیه به ۱۰۳ ای کیو آی رسید که این امر نشان‌دهنده وضعیت ناسالم هوا برای گروه‌های حساس است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در ادامه توصیه کرد: با توجه به بروز علائم تنفسی و تشدید بیماری‌های قلبی و ریوی، از مردم درخواست می‌شود که در صورت امکان از منزل خارج نشوند.

به گزارش ایران خبر، بر اساس اعلام شاخص‌های آلودگی هوا، هرگاه میزان ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون موجود در هوا از عدد ۱۰۰ عبور کند، هوا برای گروه‌های حساس ناسالم شده و این افراد نباید در فضای باز به فعالیت طولانی‌مدت بپردازند.

گروه‌های حساس شامل کودکان، سالمندان، بیماران قلبی و ریوی و زنان باردار است.

این گروه از جامعه همزمان با افزایش غلظت آلاینده‌ها بیش از دیگران در معرض خطرات آلودگی هوا هستند.

منبع : خبرگزاری مهر