کد مطلب: 155298
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۰
رئیس اداره بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی نیروی زمینی ارتش مبارزه صحیح با کووید-19 را نیازمند یک وحدت رویه دانست و گفت: نیروی زمینی از روز نخست با نگاهی آفندی به این ویروس نگریست و اقدامات این نیرو مبارزه‌ای بود.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از روابط عمومی ارتش، امیرسرتیپ دوم پزشک بهزاد مؤذنی رئیس اداره بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی نیروی زمینی ارتش، برنامه ریزی و همدلی را نیازهای یک مبارزه تمام عیار دانست و تاکید کرد: دستورات ارائه شده از قرارگاه زیستی باید مو به مو اجرایی شود تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.
وی هفته وحدت را فال نیکی بر اجرای همدلانه‌ی دستورات مبارزه با کرونا خواند و افزود: در زمان جنگ نیز وظایف همگان روشن و مشخص بود و مردم در تکیه‌ها و حسینیه‌ها جمع می‌شدند و برای پشتیبانی جنگ اقداماتی خوب را انجام می‌دادند.
سرتیپ دوم مؤذنی از مردم درخواست کرد رعایت فواصل اجتماعی، زدن ماسک و شستشوی دست را جدی بگیرند و تأکید کرد: این موارد ساده در سر فصل مبارزه با این بیماری است.
وی گفت: اینکه در خانه بمانیم تاثیرگذاری بیشتری نسبت به موج نخست کرونا دارد ولی متاسفانه امروز با خروج افراد جوان و بیمار شدن بدون علائم وقتی به خانه باز می‌گردند، افراد مسن تر را درگیر می‌کنند.
سرتیپ دوم مؤذنی افزود: همانطور که دولت تصمیم گرفته در تهران نیمی از نیروها به خدمت بروند، مردم نیز باید رعایت کنند تا موج خطرناک سوم را پشت سر بگذاریم.
وی گفت: بر اساس اعلام همکاران همه گیرشناس، اگر در این موج رعایت کامل صورت نگیرد، ممکن است روزانه شاهد بالغ بر 700 نفر مرگ و میر باشیم که جبران ناپذیر است.
سرتیپ دوم مؤذنی افزود: اگر همت ملی نداشته باشیم، روز به روز شاهد فوت عده بیشتری از هموطنان خواهیم بود.

منبع : خبرگزاری ايسنا