کد مطلب: 155480
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۳
در حالی که رسانه‌های آمریکایی خود را برای اعلام پیروزی جو بایدن در انتخابات آماده می‌کنند، ستاد انتخاباتی ترامپ در بیانیه‌ای تأکید کرد که انتخابات هنوز به پایان نرسیده و اعلام پیروزی بایدن مبتنی بر فروض نادرست است.
 
به گزارش ایران خبر، در حالی که رسانه‌های آمریکایی خود را برای اعلام پیروزی جو بایدن در انتخابات آماده می‌کنند، ستاد انتخاباتی ترامپ در بیانیه‌ای تأکید کرد که انتخابات هنوز به پایان نرسیده و اعلام پیروزی بایدن مبتنی بر فروض نادرست است.
ستاد انتخاباتی ترامپ روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که برخلاف ادعای برخی رسانه‌های معروف آمریکایی، جو بایدن هنوز در انتخابات به پیروزی نرسیده و با پایان یافتن شمارش آرا دونالد ترامپ بار دیگر رئیس‌جمهور آمریکا خواهد بود.
ستاد انتخاباتی ترامپ در این بیانیه تصریح کرده است: «انتخابات به پایان نرسیده است. این ادعای نادرست که بایدن پیروز انتخابات شده است، مبتنی بر نتایج 4 ایالتی است که فاصله زیادی با نتیجه نهایی دارند. در جورجیا بازشماری آرا در پیش است. در پنسیلوانیا تخلفات زیادی رخ داده است. در نوادا افراد زیادی به‌طور غیرقانونی رأی داده‌اند و در آریزونا هم برخلاف ادعای غیرمسئولانه و نادرست آسوشیتد پرس و فاکس نیوز، رئیس‌جمهور ترامپ در مسیر پیروزی قرار دارد.»
در پایان این بیانیه تأکید شده است: «بایدن برای ادعای نادرست پیروزی‌اش در انتخابات متکی به این ایالت‌هاست، اما وقتی نتایج انتخابات نهایی شود، رئیس‌جمهور ترامپ دوباره انتخاب خواهد شد.»
بر اساس آخرین نتایج اعلام شده از انتخابات آمریکا، جو بایدن تنها 6 رأی الکترال با پیروزی نهایی در انتخابات فاصله دارد و پیشتازی او در ایالت‌های کلیدی پنسیلوانیا، نوادا و جورجیا در آستانه پایان شمارش آرا در این ایالت‌ها، وی در در آستانه ورود به کاخ سفید قرار داده است.
 
منبع : خبرگزاری تسنیم