کد مطلب: 155592
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۵
ایسنا/خوزستان
 
به گزارش ایران خبر، سیدکریم حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مطرح شدن احتمال ارائه طرح دو فوریتی برای تعطیلی تهران و کلان‌شهرها، اظهار کرد: این طرح تاکنون به شکل جدی در مجلس شورای اسلامی مطرح نشده و تنها از آن صحبت می‌شود.

وی افزود: کنترل شیوع بیماری و محدود کردن تجمعات مردم امری ضروری است اما اینکه تعطیلی در این زمینه تاثیرگذار است یا خیر، تردید وجود دارد.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: در این مدت به صورت محدود شاهد تعطیلی‌هایی بودیم اما آیا این تعطیلی‌ها موجب کاهش تجمعات، ارتباطات اجتماعی و قطع زنجیره بیماری می‌شود؟

حسینی در خصوص علت تردید در تاثیر اعمال تعطیلی‌ها، بیان کرد: در برخی موارد تعطیلی‌های محدود اعمال شد اما از سوی دیگر شاهد افزایش مسافرت‌ها نیز بودیم و زمانی که از ورود و خروج به شهرهای دیگر جلوگیری شده نیز شاهد افزایش تردد در شهرها هستیم بنابراین از نظر کارآمد بودن تعطیلی، تردید وجود دارد و این موضوع باید بررسی شود.

وی تصریح کرد: به نظر من تعطیلی‌ها کارساز نیست اما اعمال محدودیت‌ها و جلوگیری از تجمعات تاثیرگذار است. به عنوان مثال، با توجه به اینکه یکی از مراکز تجمع، پاساژها و مراکز خرید هستند و مردم بیشتر در ساعات اوایل شب در این مراکز حضور پیدا می‌کنند، اعمال محدودیت در ساعات فعالیت اصناف اقدام خوبی است و می‌تواند موثر باشد.

منبع : خبرگزاری ايسنا