کد مطلب: 156318
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۱
ایسنا/فارس
 
به گزارش ایران خبر، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز یکشنبه ۹ آذر به خبرنگاران گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۴۱ نفر از هم استانی‌ها در فارس براثر ابتلا به کرونا جان باختند.

دکتر علی اکبری با بیان اینکه با اضافه شدن شمار فوت شدگان جدید، آمار کلی مرگ براثر کرونا به ۲۴۶۸ نفر رسیده است، گفت: تنها راه قطع زنجیره انتقال و کنترل شرایط ایجاد شده در شیوع کرونا، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، خصوصا استفاده از ماسک و توجه به فاصله گذاری اجتماعی است.

او گفت: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، ۴۹۲ هزار و ۳۵۷ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه و از این تعداد، ۱۴۵ هزار و ۶۴۰ مورد مثبت شناسایی شده است.

اکبری همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۱۳۲ هزار و ۵۲۹ نفر اعلام کرد.

کاهش موارد بستری در بیمارستان‌های فارس

او با اشاره به کاهش موارد بستری در بیمارستان‌های فارس نسبت به هفته گذشته، ادامه داد: هم اکنون ۱۹۸۳ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان بستری هستند، همچنین از این تعداد، ۳۴۸ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

معاون درمان دانشگاه با اشاره به روند رو به کاهش تعداد بیماران با حال وخیم جسمی بستری در بخش‌های مراقبت ویژه، ابراز امیدواری کرد تا با تداوم اجرای محدودیت های کرونایی و مشارکت مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی، مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز از ترددهای غیرضرور، این بیماری را در استان کنترل کنیم.

منبع : خبرگزاری ايسنا