کد مطلب: 156397
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۷
مدیر کل زندان های استان تهران گفت: ۵۳۳ نفر در حال حاضر با پابند الکترونیکی آزاد شده یا در مرخصی به سر می‌برند، برای یک هزار نفر از زندانیان نیز پیشنهاد استفاده از این امتیاز را داده ایم.
 

به گزارش ایران خبر، جلسه هم اندیشی پایش پرونده زندانیان با حضور اعضای شورای قضایی در اداره کل زندان‌های استان تهران برگزار شد.

حشمت الله حیات الغیب در این نشست ضمن ارائه گزارشی از وضعیت خدمات قضایی گفت: در راستای اجرای بخشنامه قوه قضاییه و تأکیدات سازمان زندان‌ها مبنی بر توسعه برنامه‌های کاهش جمعیت کیفری، از ابتدای شروع طرح پایش تاکنون، ۱۲ هزار و ۴۷۲ مورد درخواست زندانیان استان تهران، به مراجع قضایی ارسال شده و همچنین ۱۲۰۰ مجوز برای مددجویان قزلحصار و ۳۰۰ مجوز برای مددجویان تهران بزرگ جهت اشتغال در کارخانجات صادر شده است.

وی همچنین اظهار کرد: ۵۳۳ نفر در حال حاضر با پابند الکترونیکی آزاد شده یا در مرخصی به سر می‌برند، برای یک هزار نفر از زندانیان نیز پیشنهاد استفاده از این امتیاز را داده ایم و آمادگی داریم به هر تعداد که مراجع قضایی حکم پابند صادر کنند، به سرعت در اختیارشان قرار دهیم.

حیات الغیب ادامه داد: طی مدت اخیر، ۴۹۹ مورد دادرسی الکترونیک انجام شده و امیدوار هستیم با همکاری مراجع قضایی سرعت بیشتری به خود گیرد.

وی همچنین گفت: خوشبختانه طی هفته گذشته با تلاش مراجع قضایی، معاون دادستان در امور زندان ها، مدیران زندان ها، روسای ادارات قضایی و مددکاران ۴۰۰ نفر به مرخصی پایان حبس اعزام شدند و این امر مرهون خدمات جهادگونه شبانه روزی و حتی ایام تعطیلات این افراد است.
 

منبع : خبرگزاری مهر