کد مطلب: 156415
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۶
رئیس پلیس پایتخت گفت: در طرح ظفر، ۲ تن و ۱۶۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ۸۶۴ معتاد جمع‌آوری شد. همچنین ۱۹ خرده‌فروش که در کار مزاحمت نوامیس و اوباشگری هم سابقه داشتند، دستگیر شدند.
 

به گزارش ایران خبر، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در حاشیه طرح «ظفر پلیس مبارزه با مواد مخدر» اظهار کرد: امروز در هشتمین مرحله از طرح ظفر با کار اطلاعاتی انجام شده، ۲۱۵ حکم برای ورود به مخفیگاه‌های قاچاقچیان و خرده‌فروشان از مقام قضائی، اخذ و به اجرا گذاشته شد و ۱۳۱۵ خرده‌فروش دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در این طرح ۶ باند بزرگ قاچاق مواد مخدر منهدم شد و ۷۴ قاچاقچی عمده دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت افزود: ۷۶ دستگاه خودرو و موتورسیکلت در «هشتمین مرحله از طرح ظفر» توقیف و ۲۰۰ عدد انواع آلات مواد مخدر از قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر کشف شدند.

رحیمی با اشاره به پلمب ۵ منزل که مرکز توزیع مواد مخدر بوده است، گفت: در این طرح ۲ تن و ۱۶۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر، کشف و ۸۶۴ معتاد جمع‌آوری و ۱۹ خرده‌فروش که در کار مزاحمت نوامیس و اوباشگری هم سابقه داشتند، دستگیر شدند.

سردار رحیمی در پاسخ به پرسشی در مورد اراذل و اوباش فروشنده مواد مخدر نیز گفت: شدت برخورد با اوباش گرانی که در کنار فروش مواد مخدر اقدام به ایجاد مزاحمت برای نوامیس، ناامنی، درگیری و … می کنند در دستور کار قرار گرفته و در اجرای این طرح نیز ۱۹ نفر از این اوباشگران دستگیر شدند.

رییس پلیس پایتخت در پایان همچنین به ارائه آماری از عملکرد پلیس مبارزه با مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و گفت: در این مدت ۳۶ باند مواد مخدر در تهران منهدم شده و بیش از ۱۹ تن و ۱۶۲ کیلوگرم مواد مخدر کشف و ضبط شد که افزایشی ۱۸ درصدی داشته است.

منبع : خبرگزاری مهر