کد مطلب: 156454
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۴
علی‌رغم اینکه ایران از شورای امنیت خواسته است ترور شهید فخری‌زاده را محکوم کند اما رئیس دوره‌ای این نهاد بین‌المللی گفته تاکنون چنین درخواستی از سوی هیچ‌یک از اعضا مطرح نشده است
 
به گزارش ایران خبر، علی‌رغم اینکه ایران از شورای امنیت خواسته است ترور شهید فخری‌زاده را محکوم کند اما رئیس دوره‌ای این نهاد بین‌المللی گفته تاکنون چنین درخواستی از سوی هیچ‌یک از اعضا مطرح نشده است.
دیپلمات های غربی به رویترز گفته‌اند، شورای امنیت سازمان ملل اقدامی در خصوص ترور «محسن فخری‌زاده»، دانشمند هسته‌ای ایران انجام نخواهد داد.
بعد از ترور شهید فخری زاده ایران از شورای امنیت خواست آن را محکوم کند. حداقل کاری که شورای امنیت می‌تواند انجام دهد این است که در صورت درخواست یکی از اعضای این شورا، مسئله را پشت درهای بسته مورد بررسی قرار دهد.
اما نماینده آفریقای جنوبی در سازمان ملل که ریاست دوره‌ای شورای امنیت را بر عهده دارد، روز سه‌شنبه گفت که تا کنون چنین درخواستی از سوی هیچ‌یک از اعضای مطرح نشده است.

بعدازظهر روز جمعه گذشته عناصر تروریست مسلح خودروی حامل محسن فخری‌زاده، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار دادند. در جریان درگیری تیم حفاظت ایشان با تروریست‌ها آقای محسن فخری‌زاده به‌شدت مجروح شد و به بیمارستان منتقل گردید. متأسفانه تلاش تیم پزشکی برای احیای ایشان موفق نبود و این دانشمند ایرانی پس از سال‌ها تلاش و مجاهدت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
شهید فخری‌زاده به‌عنوان یکی از پنج شخصیت ایرانی در فهرست 500 نفره قدرتمندترین افراد جهان از سوی نشریه آمریکایی فارین پالیسی نام برده شده است.
منبع : خبرگزاری تسنیم