کد مطلب: 156532
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۴
ایسنا/بوشهر
 
به گزارش ایران خبر، سرهنگ قدرت‌الله کشکولی با بیان اینکه مخدوش کردن پلاک خودرو تخلف است، عنوان کرد: در اجرای طرح اعمال محدودیت ها و ممنوعیت تردد ناشی از بیماری کرونا، بعضا شاهد این بودیم که برخی از رانندگان و هنجارشکنان قانون، با سوء استفاده از موقعیت پیش آمده از وضعیت کرونایی، اقدام به دستکاری، مخدوش کردن و پوشاندن پلاک و یا استفاده از پلاک سایر وسایل نقلیه به صورت غیر مجاز می نمایند.

وی افزود: این اقدام بر اساس ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی جرم تلقی شده و افراد خاطی از ۶ ماه تا یک سال حبس محکوم می گردند.

این مقام انتظامی با تاکید بر این موضوع افزود: پلیس با هوشیاری تمام و با استفاده از ابزار ها و ظرفیت های قانونی مالکان خودروهایی که با پلاک مخدوش و یا فاقد پلاک در معابر شهری و بیرون از شهری تردد کنند را شناسایی و علاوه بر اعمال قانون و توقیف وسیله نقلیه ، رانندگان خاطی را به مراجع قضایی معرفی می نماید.

سرهنگ کشکولی در پایان ضمن قدردانی از همکاری و همراهی مردم خوب و فهیم استان در اجرای طرح محدودیت های ترافیکی، توصیه کرد شهروندان از سفرهای غیر ضروری بپرهیزند و در خانه بمانند تا ان شاءالله شاهد کاهش و قطع زنجیره ویروس منحوس کرونا در استان باشیم.

 

منبع : خبرگزاری ايسنا