کد مطلب: 156725
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۳
ایسنا/خوزستان
 
به گزارش ایران خبر، در این آگهی سه شماره تلفن تماس درج شده که یکی از شماره‌ها مربوط به شعبه یک آژانس هواپیمایی در منطقه کیانپارس اهواز است.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان اما با تکذیب صحت اینگونه آگهی‌ها، تاکید می‌کند که واکسیناسیون تنها باید از سوی وزارت بهداشت کشور و سازمان جهانی بهداشت توصیف شود.

دکتر سیدمحمد علوی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این آگهی‌ها غیر از سودجویی صددرصدی، چیز دیگری نیست. این آگهی یک سودجویی جعلی است و بنا بر پیگیری‌هایی که در خصوص این موضوع با هماهنگی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز روز گذشته انجام شد، مشخص شد که شماره درج‌شده در این آگهی، مربوط به یکی از آژانس‌های هوایی شهر اهواز است.

وی ادامه داد: در مثالی مشابه، مدتی پیش اطلاعیه‌ای از سوی یکی از درمانگاه‌های بخش خصوصی در یکی از شهرستان‌های خوزستان در فضای مجازی منتشر شده بود و تبلیغ می‌کردند که رپید تست دارند و برای تشخیص کرونا با هزینه ۱۲۰ هزار تومان، رپید تست انجام می‌دهند. من بلافاصله کارشناسان مرکز بهداشت را برای بررسی موضوع به آن شهرستان فرستادم؛ دیدیم که اولا تست عنوان‌شده، رپید تست نبود زیرا این رپید تست که اکنون وارد کشور شده، تنها در اختیار مراکز بهداشت قرار گرفته است و در اختیار هیچ مرکز دیگری نیست.

علوی گفت: در این بررسی همچنین مشخص شد که مدعیان این تست‌ها، همان تست سرولوژی IgG و IgM را انجام می‌دهند که اصلا هیچ ارزشی ندارد و ما بارها و بارها در مصاحبه‌ها گفته‌ایم که این تست ارزشی در تشخیص ندارد ولی مردم را گول می‌زنند و به سمت خود می‌کشانند و از آن‌ها پول می‌گیرند، بدون اینکه هیچ ارتباطی با هیچ سازمان دولتی یا دانشکده علوم پزشکی داشته باشند.

وی با رد صحت آگهی تور واکسیناسیون کرونا در ترکیه، بیان کرد: این اطلاعیه‌ها به هیچ وجه محلی از اعراب ندارند؛ ما این آگهی‌ها را تایید نمی‌کنیم و صددرصد سودجویانه و گمراه‌کننده هستند.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان افزود: اولا از کجا معلوم که این مسافران را که به ترکیه می‌برند، برایشان واکسن بزنند؟ از کجا معلوم واکسنی که می‌زنند واکسن تاییدشده باشد؟ از کجا معلوم که واکسنی باشد که دولت ما و وزارت بهداشت ما یا سازمان جهانی بهداشت آن را تایید کرده باشد؟

وی گفت: بنابراین اینکه مردم را گول بزنند و بکشانند ببرند ترکیه و بعد معلوم نیست چه بلایی سرشان بیاورند، اصلا قابل قبول نیست و هیچ مبنای علمی ندارد و ما به شدت آن را تکذیب می‌کنیم.

علوی بیان کرد: هر گونه توریسم واکسن را تکذیب می‌کنیم؛ در حوزه بهداشت، زمانی واکسیناسیون را توصیف می‌کنیم که وزارتخانه ما به عنوان تنها نهاد رسمی و علمی کشور در این خصوص، این موضوع را تایید کرده باشد.

منبع : خبرگزاری ايسنا