کد مطلب: 156780
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۱
ایسنا/فارس
 
به گزارش ایران خبر، امیر سرتیپ دوم ابوالقاسم رضایی در نشست با نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی، گفت: در این شرایط بحرانی واقعا دل شیر میخواهد کسی نماینده مجلس باشد. شاید سخت‌ترین دوره نمایندگی در کشور نمایندگی مجلس یازدهم باشد.

به گزارش دریافتی ایسنا رضایی افزود: ایران کشوری است که همیشه و اکنون آرمانی جز استقلال و عزتمندی نداشته و همین رویکرد استقلال طلبانه موجب شده تا امروز با مشکلاتی مواجه شود و در شرایط تحریم فعالیت‌ها را به سختی پیش ببرد.

رضایی در ادامه از توان نیروی هوایی ارتش در پایگاه شهید دوران شیراز سخن گفت و افزود: امروز نیروی هوایی ارتش با اورهال هواپیماها و بالگردها گام‌های جدیدی را برای پیشرفت و ارتقاء برداشته است. همچنین با مهندسی، ساخت و تولید خودروهای فوق سنگین حرف‌هایی برای گفتن دارد.

این فرمانده نظامی ارتش در استان فارس گفت: در توان رزمی نیروی زمینی ارتش نهضتی رو به جلو بوجود آمده است. به‌عنوان الگو تحرک نیروی زمینی ارتش بعداز جنگ ۱۹ درصد بود و در حال حاضر مجموعا بالای ۶۰ درصد و در برخی یگان‌ها ۱۰۰ درصد است.

رضایی همچنین با اشاره به وجود مشکلات شدید بودجه، از تشکیل ۵ تیپ مخصوص واکنش سریع طی ۳ سال اخیر خبر داد و گفت: ارتش همواره به عنوان نیرویی قابل اعتماد، حرفه‌ای و فداکار در صحنه‌های مختلف از جمله سیل، آتش‌سوزی‌ها و حوادث آبان‌ماه ۹۸ در کنار مردم حضور موثری داشته است.

فرمانده آجا در استان فارس خاطرنشان کرد: نقش دلاورمردان ارتش جمهوری اسلامی در پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست.

ابراهیم عزیزی، رئیس مجمع نمایندگان فارس نیز در این دیدار گفت: ارتش امروز در حوزه‌های مختلف دفاعی و ارائه خدمات به مردم در لحظات حساس چهره درخشانی از خود به جا گذاشته است.

او با بیان اینکه  ارتش جمهوری اسلامی هر روز مقتدرتر و توانمندتر از گذشته خود را نشان داده است، افزود: مجلس این وظیفه را برای خودش می‌بیند که همراه و همدوش ارتش باشد.

نماینده مردم شیراز و زرقان عنوان کرد: با همکاری و تعامل کارآمد می‌توان زمینه برون رفت ارتش از برخی مشکلات را فراهم کنیم.

منبع : خبرگزاری ايسنا