کد مطلب: 156874
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۴
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اعلام احتمال معرفی نامزد از سوی این حزب برای ۱۴۰۰تاکید کرد که معتقدیم دولت حزبی موفق تر از دولت شخصی است.
 

به گزارش ایران خبر، اسدالله بادامچیان در نشست خبری امروز خود با بیان اینکه جهان در تحولات جدی قرار داشته و آمریکا و اروپا دچار بحران جدی و چندگانه است، اظهار کرد: ما در گام دوم انقلاب هستیم . در گام اول مشکلات و موفقیت هایی داشته ایم و اکنون تجربیات زیادی آموخته شده و ایران به قدرت منطقه ای و جهانی تبدیل شده است.

وی ادامه داد: اکنون در دوره خاصی هستیم و باید به سمت تکامل انقلاب، تکمیل نظام ، پیشرفت همه جانبه ، برطرف کردن ضعف ها و ایجاد تمدن اسلامی پیش برویم.

دبیر کل حزب موتلفه ادامه داد: الان در گام دوم با حفظ همه آزادی ها باید به تعامل همه جانبه جناح های سیاسی برسیم. همه باید دست در دست هم دهیم و با پرهیز از درگیری های جناحی و احترام به انتخاب مردم، کشور را به سمت اهداف گام دوم پیش ببریم.

وی با اشاره به اینکه حزب موتلفه دنبال تخریب و برخورد با سایر جریان ها نبوده و دنبال تعامل است، تصریح کرد: حزب آمادگی دارد با دولت منتخب مردم در۱۴۰۰همراهی کند. البته احتمال معرفی نامزد از سوی حزب زیاد است،‌ زیرا معتقدیم دولت حزبی موفق تر از دولت شخصی است.

بادامچیان در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات و برنامه های حزب درباره انتخابات۱۴۰۰، اظهار کرد: ما معتقد به وحدت هستیم و مشی موتلفه همیشه این بوده که با جمع کار کند. برای انتخابات پیش رو اولین مسأله ما وحدت است. موتلفه براساس مصوبه شورای مرکزی خود بر محوریت جامعه روحانیت و جامعه مدرسین عمل کرده است. ما با شورای ائتلاف هم درباره ضرورت وحدت جلسه داشته ایم ولی معلوم شد برخی دوستان می خواهند شورای ائتلاف مستقل عمل کند. شورای وحدتی هم تشکیل شده است و نمایندگان جامعه روحانیت مبارز آنجا هستند و نماینده جامعه مدرسین هم بزودی معرفی می شود. درباره شوراها نظر ما این است که وحدت استانی را دنبال کنیم نه اینکه از تهران لیستی تعیین شود.

ادامه دارد ...

منبع : خبرگزاری ايسنا