کد مطلب: 156919
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۸
یکی از پرستاران آمریکایی که اولین دریافت کننده واکسن کروناویروس در این کشور است، گفت: احساس می‌کنم شرایط رو به بهبود است.
 

به گزارش ایران خبر، پرستار بخش مراقبت های ویژه در یکی از بیمارستانهای شهر نیویورک روز گذشته (دوشنبه) اولین فرد در ایالات متحده بود که واکسن کروناویروس را دریافت کرد. او گفته است که احساس می کند شرایط رو به بهبود است و این درحالیست که تعداد قربانیان این بیماری از ۳۰۰ هزار نفر عبور کرده است.

این پرستار که ماه هاست از بیماران بدحال مبتلا به کووید-۱۹ مراقبت می‌کند در یک مرکز بهداشتی در نیویورک در برابر کروناویروس واکسینه شد.

وی با بیان اینکه تزریق این واکسن با واکسن‌های دیگر تفاوتی نداشته است، گفت: امروز احساس امیدواری دارم. احساس میکنم شرایط رو به بهبود است. امیدوار هستم که واکسیناسیون کروناویروس آغازی برای اتمام این دوره دردناک از عصر ما باشد.

این پرستار آمریکایی افزود: من به عموم مردم نسبت به ایمن بودن واکسن اطمینان می‌دهم.

این واکسن که با همکاری دو شرکت دارویی فایزر و بیو ان تک ساخته شده روز جمعه مورد تایید مقامات آمریکایی قرار گرفت و طی دو مرحله و با فاصله زمانی سه هفته تزریق میشود.

تا پایان روز گذشته محموله های واکسن به ۱۴۵ سایت توزیع واکسن در ایالات متحده که از قبل انتخاب شده بود، ارسال شد و تعدادی از مراکز درمانی بلافاصله واکسیناسیون را آغاز کردند.

به گزارش ایران خبر، به نقل از خبرگزاری رویترز، توزیع واکسن در حالی انجام گرفت که تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار نفر در این کشور جان خود را از دست داده اند. تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی ایالات متحده روند افزایشی خود را دارد که سیستم درمان این کشور را شکننده کرده است.

منبع : خبرگزاری ايسنا