کد مطلب: 157583
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۷
ایسنا/کرمان
 
به گزارش ایران خبر، سردار"رمضان شریف" عصر امروز 13 دی ماه در گردهمایی اصحاب رسانه کرمان به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردارحاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: یک سال از شهادت سردار سلیمانی گذشت، سالی که هر لحظه آن یاد شهید بیشتر در ذهن ما حضور داشت؛ یک سال سردار را ندیدیم اما امیدوار هستیم به فضل الهی راه توفنده این شهیدان، بنیانگذار انقلاب اسلامی و مکتب سیدالشهداء علیه السلام ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه افتخار بزرگی برای مردم کرمان است که بزرگ مردی را تقدیم ملت ایران و جهان اسلام کرد، افزود: سردار حاج قاسم سلیمانی سردار ملی لقب گرفت چراکه خداوند به سبب اخلاص، شجاعت، فداکاری، ولایتمداری، ایثار، مبارزه مداوم و توام با صفا و صمیمیت حاج قاسم به وی عطا کرد و همه ملت ایران یکپارچه به او عشق می ورزیدند.

شریف با اشاره به اینکه جاذبه سردار سلیمانی در حد اعلا بود، تصریح کرد: مکتب سلیمانی در امتداد مکتب امام(ره)، مقام معظم رهبری، مکتب امام حسین و اهل بیت علیهم السلام است و این افتخار کمی برای مردم کرمان نیست.

وی با اشاره به اینکه بیانات مقام معظم رهبری درباره شهید سلیمانی نشان می دهد این شهید چه جایگاهی داشت، بیان کرد: روح لطیف و عرفانی، شخصیت انسان ساز و جاذب شهید سلیمانی کمتر دیده شده و برای تبیین مکتب حاج قاسم باید به این گفتمان بپردازیم که فرزندان امت اسلامی این شهید را الگوی خود قرار بدهند.

سخنگوی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس فرماندهان زیادی مانند حاج قاسم داشتیم که در آن دوران به شهادت رسیدند اما چه شد که خداوند به حاج قاسم عمر طولانی تری داد؟ گفت: برداشت من این است خداوند یک میدان و فرصت داد تا 50 میلیون جمعیت نسل جدید کشور که دفاع مقدس را از نزدیک لمس نکرده بود، با یکی از تربیت یافتگان دانشگاه دفاع مقدس روبه رو شده و او را الگوی خود قرار بدهند.

وی اظهار کرد: همه می دانستیم حاج قاسم محبوبیت زیادی در بین مردم ایران و کشورهای اسلامی دارد اما عمق ارادت و علاقه مردم به این شهید عزیز را باورمان نمی شد. چندین میلیون جمعیت در مراسم تشییع این شهید حضور یافت که مقام معظم رهبری از آن به عنوان یوم الله نام بردند.

شریف تصریح کرد: اگر آن حضور نبود، بعد از حمله به عین الاسد حتما با واکنش امریکایی ها مواجه می شدیم اما زمانی که امریکایی ها این حضور جمعیت و پشتیبانی مقام معظم رهبری از شاگرد پرورش یافته، اوج محبوبیت سردار و اقتدار سپاه را دیدند جرات نکردند دست به اقدامی بزنند هرچند اعلام کردند 52 نقطه را می زنیم اما هیچ اتفاقی نیفتاد.

وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: طی 10 سال گذشته بیشترین سردار ما در سپاه که مورد هجمه رسانه ای دشمن بوده سردار سلیمانی بود و از طرفی کمترین پردازش رسانه ای رسمی ما در داخل کشور در بین سرداران معروف مربوط به ایشان بوده و نشست خبری و گفت و گوی رسانه ای نداشته است.

سخنگوی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه سنگین ترین هجمه رسانه ای را علیه سردار سلیمانی شاهد بوده ایم، گفت: اینجا باید مردم ایران را تحسین کرد که چگونه سره را از ناسره تشخیص می دهند و اینکه امام(ره) فرمود"ملت ما از ملت عهد رسول الله صلی الله علیه و آله بهتر بودند" یک نمونه اش در اینجاست.

وی با اشاره به پیوند وثیق حاج قاسم با مردم و پاسخ مردم در تشییع و مراسم سردار اظهار کرد: حیف که امسال با شرایط کرونایی مواجه هستیم وگرنه تدارک زیادی برای حضور مردم و مراسم امروز دیده بودیم.

شریف با اشاره به اینکه عاشقان زیادی در داخل و خارج از کشور مشتاق زیارت آرامگاه شهید سلیمانی هستند، خطاب به مردم کرمان بیان کرد: شما صاحب سرمایه معنوی بزرگی شده اید. مزار حاج قاسم حرمی برای کرمان است و وظایف کسانی که در جوار حرم زندگی می کنند، با دیگران متفاوت است.

وی ادامه داد: شما همجوار کسی هستید که حرم اهل بیت را امن نگه داشت و اجازه نداد دست خباثت آلود داعش و امثال آن به این حرم های مقدس برسد و جایگاه و شرایط کرمان بسیار متفاوت تر از گذشته است و رسالت مردم، رسانه ها، نخبگان و روحانیون این سرزمین دوچدان است که اولا مکتب حاج قاسم را تببین کرده و ثانیا به گونه ای باشند که با از بین رفتن ویروس کرونا، میزبان خیل میهمانان و زائران این شهید سرافراز باشند.

سخنگوی سپاه پاسداران در ادامه با مطرح کردن این سئوال که چرا امریکا در این مقطع سردار سلیمانی را به شهات رساند؟ گفت: امریکا هرگز مایل نبود سردار سلیمانی در اوج این اقتدار غیرقابل انکار به شهادت برسد و تبدیل به یک قهرمان ملی بشود لذا در 10 سال گذشته خط رسانه ای دشمن این بود چهره این شهید سرافراز را تخریب کند و در یکی از گزاره هایشان می گفتند منابع ایران در سوریه و عراق هزینه می شود و سردار سلیمانی این کار را می کند و دنباله های آنها در داخل از روی جهالت این مطالب را بیان می کردند.

وی اظهار کرد: امریکایی ها برای تخریب شخصیت سردارسلیمانی، سپاه و پایبندان محکم رهبری در بین افکار عمومی خیلی تلاش کردند و امیدوار بودند فشار حداکثری مردم را به خیابان بکشد و چهره سپاه و سردار را تخریب کنند اما اراده خداوند به شکل دیگری بود.

شریف اظهار کرد: تجزیه کشورهای اسلامی، دولت سازی همراه با امریکا در این کشورها، ایجاد حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی و غارت منابع نفتی و ثروت های منطقه چهار پایه اهداف اصلی امریکا بود که در سه موضوع اول به طور کامل شکست خوردند و شهید سلیمانی جبهه ای را فرماندهی کرد که سه هدف و استراتژی امریکا را با شکست مواجه نمود.

وی تصریح کرد: آنها از حاج قاسم سلیمانی به خاطر این عصبانی بودند که این استراتژی ها را باطل و کاری کرد که امریکا، اسرائیل، سعودی و امارات احساس کردند فصل زدن سلیمانی است و آن کار، ایجاد تشکل نیروهای قدرتمند از کشورهای مختلف اسلامی بود و برای اولین بار است در 200 سال اخیر مسلمانان با ملیت های مختلف در جبهه واحد علیه دشمن مشترک می جنگند.

سخنگوی سپاه پاسداران گفت: این قدرت سازی ها امریکا را به وحشت انداخت و امروز حشد الشعبی در عراق را نمی توانند نادیده بگیرند و این برای دولت سازی همراهی با امریکا کار را دشوار کرده و حضور جیش الوطنی در سوریه کار را برای امریکا و اسرائیل سخت کرده است.

وی افزود: امروز حرفی از مذاکره در بین فلسطینی ها وجود ندارد و این محصول کار سردار سلیمانی است که در سایه تدابیر مقام معظم رهبری انجام شد و این ها واقعیت هایی است که کابوس امریکایی هاست.

شریف اظهار کرد: قبل از فرود آمدن موشک های سپاه در عین الاسد و ضربه مغزی شدن سربازان امریکایی، حاج قاسم چندین مرحله تیم امریکایی ها، صهیونیست و ترامپ را ضربه مغزی کرده بود.

وی در ادامه گفت: باید نسبت به معرفی سردار سلیمانی صادقانه حرف بزنیم و آنچه که بود را بیان کنیم؛ سردار سلیمانی خود را سرباز مقام معظم رهبری می دانست و اگر تدابیر، راهنمایی و تشویق های معظم له نبود هرگز شهید سلیمانی به مفهوم امروز نمی شد و این چیزی است که خود سردار سلیمانی می گوید.

سخنگوی سپاه پاسداران در ادامه با بیان خاطره ای از شهید سلیمانی گفت: چند ماه قبل از شهادت سردار، ملاقاتی با ایشان داشتم و به من گفت "شریف، هر زمان شنیدی من کاندیدای ریاست جمهوری شدم بدون اینکه با من تماس بگیری خودت محکم به عنوان سخنگوی سپاه بگو هرگز و هرگز قاسم سلیمانی به این موضوعات نمی اندیشد".

وی اظهار کرد: این جایگاه و محبوبیت شهید سلیمانی چیزی جز اعتقادات عمیق ایشان به مبانی و تکالیف دینی نیست و باید این موارد را تشریح و تبیین کنیم.

به گزارش ایران خبر، در این مراسم که از خانواده شهدای رسانه استان کرمان تجلیل شد، آثار کمیته رسانه و تولیدات فرهنگی هنری در راستای ترویج مکتب حاج قاسم و پوستر جشنواره ابوذر رونمایی شد.

منبع : خبرگزاری ايسنا