کد مطلب: 157864
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۹
روزنامه واشنگتن پست در گزارشی به آسیب های وارده به نظامیان آمریکایی در پی موشک باران پایگاه نظامی عین الاسد در عراق از سوی سپاه پاسداران پرداخته و فاش می کند که نظامیان آمریکایی هنوز با تبعات این حمله دست به گریبانند.
 
به گزارش ایران خبر،  روزنامه واشنگتن پست با اشاره به موشک باران پایگاه آمریکا در عین الاسد عراق نوشت: آمریکا سال گذشته وقتی ایران چندین موشک را به سمت نظامیانش در عراق شلیک کرد، در آستانه جنگی تمام عیار قرار گرفت. 

اکنون یک سال بعد، کارکنان نظامی آمریکا که این حمله را تحمل کرده‌اند، توضیح می دهند که آمریکا و ایران چقدر به فاجعه ای بزرگتر نزدیک بودند. 
هیچ نظامی آمریکایی علیرغم به کارگیری تسلیحاتی از سوی ایران که هر کدام ۴۰ فوت طول داشتند و حامل ۱۶۰۰ پوند مواد منفجره بودند و قوی تر از هر سلاح دیگری بودند که طی یک نسل به آمریکایی ها شلیک شده است، کشته نشدند. 

اما در ۱۱۰ نفر از نظامیان حاضر در پایگاه علایم ضربه مغزی تشخیص داده شد که بعضی از آنها به بستری های طولانی و معالجه هایی سخت در مرکز پزشکی نظامی والتر رید در خارج از واشنگتن محتاج شدند. ارتش آمریکا این آسیب ها را روزها پس از حمله فاش کرده و گفت که اظهارات دونالد ترامپ که سابق بر آن گفته بود «هیچ خسارتی وجود نداشته است» بر اساس بهترین اطلاعاتی بود که پنتاگون تا آن وقت به دست آورده بود. 
این حمله در برخی ها احساس خشم و درماندگی ایجاد کرد. بازماندگان این حادثه هنوز به شبی می اندیشند که به نظر می رسید تا حد زیادی در سایه کرونا، بحث و جدل داخلی در آمریکا بر سر مسائل نژادی و یکی از پر بحث ترین انتخابات های ریاست جمهوری، از آن چشم پوشی شد. 
جاناتان جردن، سرهنگ دوم ارتش آمریکا و افسر عملیاتی واحد نیروهای هوایی در آن شب بخصوص، میگوید: فکر نکنم کسی بدون نوعی تاثیر روانی یا احساس میزان دردناک بودن آن رخ داد، از آن شب قسر در رفته باشد.
منبع : خبرگزاری ايسنا