کد مطلب: 158083
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۳
حزب‌الله لبنان، با صدور بیانیه‌ای اقدام آمریکا در قرار دادن نام آستان قدس رضوی (ع) در فهرست تحریم‌های ایالات متحده را محکوم کرد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از المنار، حزب الله لبنان در بیانیه خود آورده است: به نظر می رسد با نزدیک شدن به دوره ریاست جمهوری ترامپ، میزان جنون و نفرت در وزیر خارجه آمریکا به شکل چشمگیری افزایش یافته و نفرت آشکار خود را در بیش از یک جهت پراکنده می‌کند.


در این بیانیه آمده است: قرار دادن نام حرم مطهر رضوی و تولیت محترم آن شیخ احمد المراوی (حفظه الله تعالی) در فهرست تروریسم و تحریم‌های آمریکا اقدامی کاملاً بی‌سابقه است. حرم رضوی یک مکان و عبادتگاه مقدس است که میلیون ها مسلمان آن را زیارت می کنند و جایگاه ویژهای از نظر معنوی و اعتقادی در بین مسلمانان دارد.

حزب الله لبنان تاکید کرد: این اقدام احمقانه توهین به اسلام واقعی، ارزش‌های معنوی و ادیان الهی و گامی است که با عبور از سیاست و اختلافات سیاسی، کار را به اعلام جنگ صریح با ادیان و اعتقادات دینی کشانده است. این بیانگر سطح زوال اخلاقی و فکری وزارت امور خارجه و هیات حاکمه آمریکا است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه تحریم‌های جدیدی علیه چندین شخص و نهاد در ارتباط با ایران وضع کرد که نام آستان قدس رضوی و حجت الاسلام احمد مروی، تولیت آستان قدس نیز در لیست تحریم ها به چشم می خورد.

منبع : خبرگزاری ايسنا