کد مطلب: 158173
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۴
فرمانده کل سپاه گفت: فرهنگ نترسیدن از دشمن و تحقیر قدرت های غیر الهی در دفاع مقدس برای ما شکل گرفت.
 

به گزارش ایران خبر، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در همایش مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که صبح امروز (سه‌شنبه) در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، طی سخنانی اظهار داشت: سرمایه‌های معنوی بزرگ‌ترین دارایی یک ملت است.

وی ادامه داد: سرمایه اصلی که می‌تواند نامحدود باشد و قلمرو عزت و افتخار یک ملت را گسترش دهد جلوه‌های معنوی جامعه هستند مانند یک مکتب بزرگ که انسان‌ها در دامن آن بزرگ شده و متناسب با این ارزش‌ها بزرگ می‌شوند. اگر یک جامعه تابع یک مکتب بزرگ باشد بسیار بزرگ‌تر از از ظاهر مادی هستند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: انسان‌های بزرگ و شخصیت‌های جامعه مانند حقیقت جاری در بطن جامعه حرکت کرده و متعلق به یک زمان خاص نیستند. این افراد منبع و منشا افتخار هستند و تمام شدنی نیستند که با زمان حرکت می‌کنند.

سرلشکر سلامی با اشاره به واقعه عاشورا گفت: کربلا و افتخارات آن واقعه‌ای است که افتخار، عزت، مقاومت، شرف، گذشت و ایثار از آن تا ابد می‌جوشد و هرگز متوقف نمی‌شود. شخصیت‌های بزرگ نیز اینگونه هستند مانند امام خمینی (ره) و شهدای ما مانند شهید سلیمانی که اینها قدرت اصلی ما هستند.

وی افزود: دفاع مقدس یک حادثه در تاریخ نیست بلکه سازنده بخش مهمی از فرهنگ ما و الگوبخش و سرمایه‌ای تمام ناشدنی است که می‌جوشد و انتقال آن به نسل‌های بعدی بسیار مهم است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: دفاع مقدس ما را با کرامت، عزت و افتخار عجین می‌کند، البته اساساً جامعه‌ای که برای استقلال می جنگد در یک نبرد نا برابر حضور دارد زیرا می‌خواهد آزاد و مستقل زندگی کند.

فرمانده کل سپاه گفت: دفاع مقدس حیات طیبه ای برای جامعه ماست زیرا دشمنان می‌خواستند ملت ما را بشکنند و بر او لباس ذلت بپوشانند. اگر ملتی تسلیم شود می‌میرد و فاقد اعتبار و درمانده است. دفاع مقدس برای همیشه به ما عزت داد و تصور جهان را از ملت ایران واقعی کرد تا ملت ما با این عناصر برآمده از دفاع مقدس شناخته شود.

سرلشکر سلامی گفت: در دفاع مقدس ما مقاومت را مشق کردیم زیرا برای قوی بودن باید با دشمنان بزرگ کُشتی گرفت و بدون ایستادگی و مقاومت هیچ ملتی سربلند نمی‌شود. ملت ما آرزو داشت که ای کاش در کربلا و مسجد کوفه بود تا نشان دهد که چگونه از امام خود دفاع می‌کند و دفاع مقدس آزمونی بود که ملت ایران را بلند مرتبه و عزیز کرد و نشان داد اسلام منبع سعادت و جهاد هم منبع حیات ماست.

وی گفت: زمانی که ملت ما لباس جهاد پوشید خداوند لباس عزت و افتخار برتن ما کرد، فرهنگ نترسیدن از دشمن و تحقیر قدرت‌های غیر الهی در دفاع مقدس برای ما شکل گرفت.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: اگر دفاع مقدس نبود ما در نبردهای بعدی که مقیاس‌های بزرگ‌تر و جهانی داشتند دچار مشکل می‌شدیم. دفاع مقدس مقاومت را با ذات ملت ما عجین کرد و ملت ما فهمید اگر پیوند خود را با ولی خود محکم کند هرگز شکست نمی‌خورد زیرا ملت‌ها در ذهن خود پیروز می‌شوند یا شکست می‌خورند.

ادامه دارد...

منبع : خبرگزاری مهر