کد مطلب: 158480
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۴
معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران بر تسریع در ثبت انبارها در سامانه جامع به وسیله فرمانداری ها و سازمان صمت تاکید کرد.
 

به گزارش ایران خبر، حمیدرضا گودرزی در کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران، با اشاره به عملکرد ضعیف دستگاه های متولی در ثبت انبارها در سامانه جامع اظهار داشت: فرمانداران و سامانه صمت موظفند در کوتاه‌ترین زمان نسبت به ثبت انبارها در سامانه جامع اقدام کنند و مقرر شد در کنار این امر سازمان صمت ظرف یک هفته طرح پایلوت انبارهای یک شهرستان در مدت زمان محدود را آماده کرده و جهت تصویب به حوزه مربوطه ارسال شود.

وی افزود: مقرر شد جهت پیگیری درخواست اعزام ارزیاب و کارشناس جهت مطابقت و ارزش‌گذاری گمرک در محل کشف کالا توسط دستگاه های ضابط پیش از طی مراحل قانونی، میان دستگاه های متولی امر، اقدامات لازم انجام شود.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران خاطرنشان کرد: در انبارها، اموال تملیکی و اقلام غیرقابل استفاده و تاریخ گذشته فضای زیادی را اشغال کرده اند که با امحا این اقلام غیرقابل استفاده حدود ۴۰ درصد از فضای انبارها خالی می شود و لذا استانداری تهران ضمن اعلام آمادگی، مقرر شد پس از بررسی پرونده های مذکور، مجوز امحاء این اقلام را صادر کند.

منبع : خبرگزاری ايسنا