کد مطلب: 158485
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۹
نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که ''مشتاقانه'' آماده است با دولت جدید آمریکا در زمینه های مختلف از جمله «خطرات ایران» همکاری کند.
 

به گزارش ایران خبر،  بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در صفحه توییترش نوشت: من مشتاقانه منتظر همکاری با رئیس جمهور بایدن هستم برای تقویت بیشتر اتحاد قوی بین آمریکا و اسرائیل و گسترش دایره صلح بین اسرائیل و جهان عرب برای یک خاورمیانه واقعا جدید و البته برای پرداختن به مسائل و چالش های مشترکی که ما با آن رو به رو هستیم و در صدر آن ها خطرات ایران است. 


نخست وزیر رژیم صهیونیستی با مطرح کردن ادعای وجود اهداف نظامی در برنانه هسته ای ایران، ادامه داد: کسانی هستند که برای نابودی اسرائیل تلاش می کنند و روزانه این حرف را علنا می زنند و این البته حکومت ایران است. آنها دیگر در مورد نابودی شش میلیون نفر صحبت نمی کنند؛ جمعیت ما در حال حاضر به هفت میلیون یهودی نزدیک می شود و آن ها قصد دارند برای نابودی ما اقدام کنند، از جمله از طریق توسعه سلاح هسته ای. 


نتانیاهو در ادامه با اشاره به برگزاری روز هولوکاست در سرزمین‌های اشغالی نوشت: این هفته ما روز جهانی یادبود هولوکاست را گرامی خواهیم داشت. هنگامی که ما در مورد قربانیان هولوکاست صحبت می کنیم، نه تنها یاد ایشان را گرامی می داریم بلکه عبرت اصلی هولوکاست را هم یادآوری می کنیم: وقتی کسی می گوید قصد نابودی شما را دارد، آن را جدی بگیرید و برای جلوگیری از آن آماده شوید. این همان کاری است که کا شبانه روز انجام می دهیم و این اولین مهم ترین هدف اسرائیل است.

نتانیاهو که در دوران ریاست جمهوری ترامپ تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به ایران به کار گرفت و دولت پیشین آمریکا نیز در این راه از هیچ کمکی به او چه با تحریم‌های ناعادلانه و چه اقدامات تنش زا و تروریستی دریغ نکرد، اکنون با روی کار آمدن دولت جو بایدن در آمریکا به دنبال کشاندن او به همان راه ترامپ با ادعاهایی چون حرکت ایران به سمت سلاح هسته ای و کشتار یهودیان است، تلاشی که به نظر می‌رسد تاکنون ناموفق بوده است.

منبع : خبرگزاری ايسنا