کد مطلب: 159304
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۴
ما تغییری در این قرارداد نمی دهیم و بر تعهد خود نیز پابرجا ایستاده ایم.
 
به گزارش ایران خبر، رئیس جمهور گفت: آنچه که ۲۳ تیر ماه ۹۴ امضا شده غیر قابل تغییر است و همه دنیا باید بداند برجام به همان شکل ۲۰۱۵ را ما قبول داریم. ما تغییری در این قرارداد نمی دهیم و بر تعهد خود نیز پابرجا ایستاده ایم.
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جریان نشست هفتگی هیئت دولت طی سخنانی با اشاره به راهبرد ایران در برجام گفت:  برجام در سایه اعتدال که خود رهبری هم فرمودند که اعتدال متن قرآن است، به پیش رفت و  مذاکرات با شکل جدید از سال 92 شروع شد و در سال 94 به امضا رسید.
وی افزود: آنچه که 23 تیر ماه 94 امضا شده غیر قابل تغییر است و همه دنیا باید بداند برجام به همان شکل 2015 را ما قبول داریم ما تغییری در این قرارداد نمی دهیم و بر تعهد خود نیز پابرجا ایستاده ایم.

روحانی خاطرنشان کرد: وقتی ترامپ با فشار عربستان و تندروهای داخل آمریکا و اسرائیل از برجام خارج شد ما در آخر شهریور همان سال در سازمان ملل بودیم، ترامپ بعد از نقطش تا بعد از ظهر آن روز 8 بار به ما پیغام داد که ملاقات کنیم. شب آن  روز رئیس جمهور فرانسه به من زنگ زد و گفت که الان من پیش ترامپ بودم و شما قبول کنید که یک ملاقات به هر ترتیت رقم بخورد. چند رئیس جمهور به هتل ما آمدند که ترامپ گفته دو کلمه در برجام بگذارند مبنی بر اینکه ما راجع به موشک و منطقه مذاکره کنیم و من گفتم به هیچ عنوان یک کلمه اضافه و کم نمی شود.
رئیس جمهور گفت: مکرون نیز به ما گفت که قبول کنید راجع این دو مسئله در آینده مذاکره شود ولی ما گفتیم که هرگز چنین چیزی ممکن نیست.
وی تاکید کرد: اروپا بداند اگر ما مسئله موشک و منطقه را در قالب عنوان بحث مطرح می کردیم خود ترامپ به برجام باز می گشت بنابراین در برجام آنچه مدنظر شما است،  تغییری نخواهد کرد همین برجامی که هست را یا می پذیرید یا قبول نمی کنید.
منبع : خبرگزاری تسنیم