کد مطلب: 159725
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۶
فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: هر کس‌ می‌خواهد مطلبی برای شهید سلیمانی ‌بنویسد باید او را درست تعریف کند زیرا شهید سلیمانی نیازی به اغراق ندارد.
 

به گزارش ایران خبر، سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه در پانزدهمین جشنواره انتخاب کتاب سال پاسداران اهل قلم که امروز (دوشنبه) در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد، گفت: در محیط پاسداران اهل قلم، ویژگی پاسداری از انقلاب اسلامی موج می‌زند به دلیل آنکه بسیاری افراد هستند که خوب می‌نویسند اما در محیط پاسداری وقتی کسی قلم می‌زند چند موضوع را باید مورد توجه قرار دهد.

وی با بیان اینکه پاسدار اهل قلم باید مطالبی که می‌نویسد در راستای رسالت پاسداری از انقلاب اسلامی باشد، افزود: وقتی پاسداری با این نگاه وارد میدان نویسندگی و قلم و کاغذ شود، حس‌می‌کند هر سطری که می‌نویسد پشتوانه‌ای از انقلاب اسلامی است؛ انقلاب اسلامی که با اقتدار پیش می‌رود.

فرمانده نیروی قدس سپاه تاکید کرد: اسلام اساساً دین مقاومت است از این رو هم حفظ و استمرار و هم تاثیر گذاری آن بر اساس مداری معین است، پس در تهیه این نوع متن به معنای مقاومت در اصول و پایداری است؛ ما در انقلاب اسلامی لازم نیست هیچ چیزی را خارج از واقعیت به داستان و رمان تبدیل کنیم زیرا حقایق زیادی وجود دارد که می‌توان به آنها پرداخت.

سردار قاآنی اظهار داشت: در انقلاب اسلامی و پاسداری در وادی اسارت هم حرف وجود دارد زیرا در کشورهای دیگر به چنین موضوعی پرداخته نمی‌شود و بیشتر به سایر مباحث می‌پردازند؛ پاسدار اهل قلم اگر بتواند موضوعاتی مانند اسارت را به شیوه‌ای گویا بیان کند درس‌های بسیاری را می‌تواند بازگو کند.

وی درباره شهید سلیمانی که امروز علاقمندی برای نوشتن از او زیاد شده است، گفت: هر کس می‌خواهد مطلبی برای شهید سلیمانی بنویسد باید او را درست تعریف کند زیرا شهید سلیمانی نیازی به اغراق ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر