کد مطلب: 159909
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۰
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: ضریب جینی در دولت روحانی در این ۴۰ سال گذشته به بدترین وضعیت ممکن افتاده است و سیاستگذاری ها به نحوی بوده که فقرا فقیرتر و ثروتمندها ثروتمندتر شدند. 
 

به گزارش ایران خبر، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی، گفت: تأمین پوشاک، مسکن و خوراک بر عهده دولت است و سوال این است که در بحث مسکن و خوراک دولت چه کار مطلوبی انجام داده است؟ طبق قانون، شرایط ایجاد شغل برای همه باید وجود داشته باشد و دولت باید آمار ارائه دهد که آیا بیکاران افزایش پیدا کردند یا خیر؟

وی بیان کرد: سیاست‌های پیگیری شده از سوی دولت باعث شده است که شغل بسیاری از افراد مورد تعرض قرار گیرد چرا که در حال حاضر بسیاری از افراد بیکار شده اند. در اصل ۲۸ قانون اساسی صراحتاً آمده است که اشخاص حق دارند که هر شغلی که می‌خواهند می‌توانند انتخاب کنند، آیا جوان تحصیل کرده در حال حاضر می‌تواند به چنین موضوعی دست پیدا کند؟

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ضریب جینی در دولت روحانی در این ۴۰ سال گذشته به بدترین وضعیت ممکن افتاده است و سیاستگذاری ها به نحوی بوده که فقرا فقیرتر و ثروتمندها ثروتمندتر شدند. همه مکافات مردم را دولتمردان به ارمغان آورده اند.

سلیمی بیان کرد: دولت برای رفع نیازهای اساسی مردم به ویژه میوه شب عید چه اقدامی انجام داده است؟ آیا دولت بعد از بغض مقام معظم رهبری تصمیمی گرفته است؟

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: سیب و پرتقال کیلویی ۲۰ و ۲۵ هزار تومان شده است، آیا این حق مردم است؟ آیا حق مردم است که برای خرید مرغ در صف بایستند؟

منبع : خبرگزاری مهر