کد مطلب: 161350
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۰
نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: درون جبهه انقلاب در هیچ شرایطی از مصداق و یا شخصی حمایت نمی‌کنیم و مبنای حرکت سپاه فراجناحی است.
 
به گزارش ایران خبر،  گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه عصر امروز(چهارشنبه) درنشست خبری طی سخنانی اظهار داشت: امروز پاسداران انقلاب اسلامی با اقتدار، توانمندی و آمادگی کامل در تمامی عرصه‌ها محکم و استوار ایستاده‌اند و این پاسداری غیر محافظه کارانه از انقلاب اسلامی مرز نمی‌شناسد و تمامی عرصه‌ها را شامل می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به بخشی از ویژگی‌ها و فضایل اخلاقی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و تاکید بر اینکه باید مراقبت کنیم تا افتخارات خود را کمرنگ نکنیم، اظهار کرد: حاج قاسم نه تنها یک مجاهد برجسته بلکه دیپلماتی کارکشته بود که بسیاری از سران کشورها را با منطق استوار خود همراه می‌کرد؛ حاج قاسم شخصیتی فراجناحی بود اما این فراجناحی بودن هرگز روحیه انقلابی ایشان را تحت تأثیر قرار نمی‌داد و حتی دشمنانش هم برای این شخصیت برجسته احترام قائل بودند.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه دنیا آرزو می‌کرد شخصیتی چون حاج قاسم داشته باشد گفت: شخصیت‌هایی از جنس حاج قاسم عزیز ما می‌توانند در دنیای امروز موثر باشند و عزت و اقتدار کسب کنند.

وی موضع غیر عزتمندانه را عامل پیشرفت دشمن توصیف و تصریح کرد: عشق و علاقه وافر مردم به سردار سلیمانی به معنای واقعی از روی معرفت و قدرشناسی بود و همگان این شهید والامقام را مرد میدان و تجسم اراده‌های قاطع یک ملت می‌شناسند.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی، حاج قاسم را مرد تمامی میدان‌ها توصیف و اظهار کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مرد میدان نظامی، خدمت، مردم داری، دفاع از مظلوم بود و در عین حال هنر و قدرت اقناع سازی دیپلماتیک ایشان بر همگان عیان بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برنامه‌های سپاه در حوزه عقیدتی به ویژه در شرایط کرونا گفت: هرچند کرونا سبک زندگی ما را تغییر داد اما حتی در این شرایط نیز در حوزه عقیدتی ابتکارات و خلاقیت‌های خوبی شکل گرفت و اقدامات موثری با بهره‌گیری از ظرفیت‌های جدید به ویژه فضای مجازی به انجام رسید.

وی دکترین سیاسی سپاه را مبنای عمل و رفتار سیاسی سپاه و مبتنی بر اندیشه‌های امامین انقلاب اسلامی عنوان و خاطر نشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در صیانت از اصل انقلاب، ارکان و ماهیت انقلاب هیچ گاه بی طرف نبوده و نخواهد بود؛ ما در برابر جبهه استکبار بی طرف نیستیم اما درون جبهه انقلاب در هیچ شرایطی از مصداق و یا شخصی حمایت نمی‌کنیم و مبنای حرکت سپاه فراجناحی است.

رئیس جمهوری می‌خواهیم که سرباز ولایت و در امتداد ولایت باشد

حجت‌الاسلام حاجی صادقی حضور حداکثری، بیان شاخص‌های انقلابی، عدم ورود مصداقی، تامین سلامت و امنیت، فرصت بودن انتخابات برای نظام اسلامی و دعوت جبهه انقلاب به وحدت برابر استکبار را از مبانی دکترین رفتار سیاسی سپاه برشمرد و گفت: مردمی و پاسخگو بودن از جمله ویژگی‌های یک رئیس‌جمهور است اما برجسته‌ترین شاخصی که با استفاده از تجربیات گذشته به آن نیازمندیم این است که ما رئیس جمهوری می‌خواهیم که سرباز ولایت و در امتداد ولایت باشد.

وی افزود: در تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی در هر مقطعی تبعیت کامل از ولایت فقیه داشتیم موفق بودیم؛ برجستگی حاج قاسم و سید حسن نصرالله به دلیل ولایت مداری است.

نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) دشمن جبهه نامتجانس علیه انقلاب اسلامی ایجاد کرده است؛ توصیه ما به دوستان این است که نگذاریم وسوسه‌های شیطانی ما را به خود مشغول کند.

موشک‌هایی که مواضع صهیونیست‌ها را هدف قرار داده‌اند، از پایگاه‌های انقلاب اسلامی شلیک شدند

وی با اشاره به طرح شائبه‌هایی در خصوص هدف قرار گرفتن مواضع صهیونیست‌ها توسط موشک‌های ایرانی گفت: موشک‌هایی که مواضع صهیونیست‌ها را هدف قرار داده‌اند نه از پایگاه ایران بلکه از پایگاه‌های انقلاب اسلامی شلیک شدند؛ گفتمان انقلاب اسلامی امروز مرزها را درنوردیده و موجب توانمندی و بیداری مردم منطقه شده است و رژیم صهیونیستی بداند که این انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی است که آنان را روز به روز به مرگ نزدیک می‌کند.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی با تاکید بر اینکه دشمنان ما زبانی جز قدرت و اقتدار را نمی‌فهمند اظهار کرد: اگر امروز جبهه استکبار جرأت ندارد کوچک‌ترین تعرضی به ایران اسلامی کند به برکت اقتدار، قدرتمندی و ظرفیت‌های دفاعی است که به فضل الهی از آن برخورداریم.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی با تاکید بر اینکه به حمدالله در اوج قدرت قرار داریم گفت: امروز هم از اشراف اطلاعاتی خوبی برخورداریم، هم توان و قدرت نظامی ما را دشمنان شناخته‌اند و هم از توان و ظرفیت انسان‌های مقاوم برخورداریم.

وی افزود: امروز به برکت گفتمان مقاومت، مردم یمن، عراق، فلسطین، سوریه و… با برخورداری از روحیه انقلابی محکم و استوار برابر دشمن ایستاده‌اند و امیدواریم به برکت این امت‌ها، برخی دولت‌های اسلامی نیز بیدار شوند و دشمنان را در اهداف شومشان ناکام گذارند.

درون جبهه انقلاب از مصادیق حمایت و یا آنها را رد نمی‌کنیم

حجت الاسلام حاجی صادقی برخورداری از بصیرت سیاسی را از ویژگی‌های مهم پاسداران برشمرد و اظهار کرد: برخورداری از بصیرت سیاسی با حضور در جناح‌ها و احزاب مغایر است؛ در صحنه سیاسی آنجا که مشاهده کنیم دشمن در حال استحاله مبانی است در صیانت از انقلاب اسلامی محکم ایستاده‌ایم اما درون جبهه انقلاب از مصادیق حمایت و یا آنها را رد نمی‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات سپاه در حوزه سازندگی اظهار کرد: فعالیت‌ها و اقدامات سپاه در حوزه سازندگی با هدف حفظ استقلال و آبادانی و سازندگی کشور و محرومیت زدایی انجام می‌پذیرد و سپاه هرگز دنبال درآمدزایی نیست.

نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه موضع سپاه در خصوص انتخابات، واحد، منسجم و بر اساس دکترین رفتار سیاسی است و حتی قدمی کار غیرقانونی نمی‌کند گفت: برای حضور در انتخابات با رعایت ضوابط و قوانین نسبت به هیچکس نظر منفی نداریم و همه افراد از نظر سپاه یکسان هستند.

نماینده ولی فقیه در سپاه در بخش دیگری از سخنانش با توصیه به اصحاب رسانه اظهار کرد: مراقب باشید برای دنیای دیگران آخرت خود را خراب نکنید، امروز شاید یک خبر دروغ و یا غیر مستند منتشر شود ولو بعداً تکذیب شود؛ اما در پیشگاه خدا راحت از آن عبور نمی‌شود و خدا از حق الناس نمی‌گذرد.

وی همچنین تشریح کرد: نه در صحنه انتخابات، در همه صحنه‌ها، مواظب باشید این فضاسازی‌های جبهه استکبار، تخریب‌ها و اخبار دروغین شما را فریب ندهد؛ جالب است خبری را می‌سازند، به کسی یا جایی نسبت می‌دهند و خودشان هم تکذیب می‌کنند؛ این فرار به پیش است.

منبع : خبرگزاری مهر