کد مطلب: 165674
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۲
اراک- جلسه رسمی شورای اسلامی شهر اراک که با دستور کار انتخاب شهردار برگزار شد، با ترک جلسه توسط چهار تن از اعضای شورا ابتر ماند.
 
به گزارش ایران خبر،
دریافت 24 MB

به گزارش ایران خبر، جلسه صحن رسمی شورای اسلامی شهر اراک شامگاه دوشنبه با دستور کار انتخاب شهردار برگزار شد. در ابتدای این جلسه سیدوحید میرنظامی رئیس شورا با تشریح روند انتخاب شهردار از میان بیش از ۴۰ گزینه پرداخت.

مرحله بعد راه یافتند و اکنون در این جلسه ۲ گزینه نهایی یعنی محمد عسگری و علیرضا کریمی به ارائه طرح‌ها و دیدگاه‌های خود پرداختند و در نهایت با رأی‌گیری جلسه پایان یافت.

محمد عسگری، عضو شورا و یکی از نامزدهای شهرداری اراک پیش از آغاز رسمی جلسه با اعتراض به روند جلسه، گفت: بنده انصراف داده‌ام و رئیس جلسه باید این موضوع را اعلام می‌کرد ضمن اینکه مسائلی وجود دارد که به‌زودی در نشست خبری در حضور اهالی رسانه بیان می‌کنم.

پس از این اتفاق پیمان عین القضاتی، عباس خسروانی و داود قربانی دیگر اعضای شورا با انتصابی قلمداد کردن شهردار، به همراه محمد عسگری و به نشانه اعتراض جلسه را ترک کردند.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: تمامی استعلامات لازم از مراجع ذی‌ربط اخذ شده و ما طبق قوانین و مقررات اقدام کرده‌ایم. دوستانی که جلسه را ترک کردند هم در جریان کامل روند انتخاب شهردار قرار داشتند و صورت‌جلسات گذشته نیز موجود است.

گفتنی است، با خروج چهار عضو شورا از جلسه، جلسه از رسمیت افتاد و فرآیند انتخاب شهردار به زمان دیگری موکول شد.

طبق اعلام روابط عمومی شورای شهر اراک، جلسه صحن علنی این شورا برای انتخاب شهردار عصر امروز سه‌شنبه ۳۰ شهریور ماه مجدداً برگزار می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر